Зеленський зустрівся у Києві із президентом Єврокомісії та пояснив посилення обстрілів – Новини України

Зеленський зустрівся у Києві із президентом Єврокомісії та пояснив посилення обстрілів - Новини України

Фото: twitter.com/vonderleyen

Володимир Зеленський зустрівся у Києві із президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, яка приїхала в День Європи. Про це президент України повідомив на своїй сторінці у Фейсбук. 

– Відтепер 9 травня буде Днем Європи – у Європейському Союзі, а також в Україні. Сьогодні ми зустрічаємось у Києві в цей особливий день, тому що Київ – це ідеальне місце, щоб святкувати День Європи. Щодня хоробрий народ України захищає саме ті цінності, які є основою Європейського Союзу, – написав він та опублікував відео зустрічі.

Про зростання кількості обстрілів

На пресконференції, яка пройшла біля Софійського собору, Зеленський пов’язув зростання кількості обстрілів України із бажанням влади РФ “продати” своєму суспільству “перемогу”.

– Тому що перемог ніяких немає, а ненаситне суспільство там є. Ми бачимо, як вони підтримують ті чи інші радикальні дії або кількість смертей. Вони завжди радіють цьому як факту. Бахмут “продати” не вийшло. Тому що не вийшло захопити, – заявив президент, відповідаючи на запитання журналістів.

Про 11 пакет санкцій ЄС проти Росії

Урсула фон дер Ляєн розповіла, що 11 пакет санкцій ЄС проти Росії може містити обмеження щодо експорту європейських товарів до третіх країн. Пакет буде зосереджений на боротьбі з обходом санкцій. Зокрема, це стосується матеріалів та деталей до літаків. Зеленський, у свою чергу, сказав, що ЄС має запровадити санкції проти атомної галузі Росії.

Про вступ України до ЄС

Також президент заявив, що “уже давно настав час” позитивного рішення щодо відкриття переговорів про членство України в ЄС. Він розраховує на те, що в серпні буде представлена позитивна проміжна оцінка Єврокомісії. Президент Єврокомісії написала у своєму твіттері, що “роботу потрібно продовжувати”, але Україна може розраховувати на підтримку та експертизу ЄС.

Про заборону експорту аграрної продукції

Володимир Зеленський також закликав утриматися від будь-яких рішень щодо торгівлі з Україною без консультацій із нею. Ситуацію щодо експорту аграрної продукції також обговорили. Президент заявив, що “жорстокі під час війни протекціоністські заходи наших сусідів не можуть не розчаровувати”, а будь-які обмеження українського експорту наразі неприпустимі, бо посилюють можливості агресора.

Зеленський запропонував створити консультативну групу із сусідніми країнами та державами ЄС з метою моніторингу проблемних питань у торгівлі. Глава держави заявив, що очікує від ЄС якнайшвидшого зняття торговельних обмежень.

Це п’ятий візит глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн до Києва під час повномасштабної війни України з Росією. Україна цього року вперше святкує День Європи разом із ЄС 9 травня.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни