У Калуші вшанували пам’ять Героя України Олекси Гірника

Він спалахнув свічкою на Шевченковій горі, щоб запалити в серцях людей вогонь палкої любові до батьківщини. Його подвиг навіки закарбований на скрижалях української історії як взірець найвищої жертовності в ім’я України.

23 Січня,
2022,
17:00
Калуш

Переглядів: 97


Калушани вшанували пам’ять Олекси Гірника

22 січня, у 44-ті роковини самоспалення на Чернечій горі відомого калушанина, представники влади та громадськість Калуша схилили голови та вшанували хвилиною мовчання пам’ять українського смолоскипа Героя України Олекси Гірника, інформують “Вікна” з посиланням на офіційну інформацію.

Священник о. Андрій Ляхович відправив панахиду за Героєм України. До слова були запрошені міський голова Андрій Найда та громадський діяч, син Олекси Гірника — народний депутат двох скликань Євген Гірник.

Поет Богдан Сімків прочитав вірш, присвячений Олексі Гірнику. Учасники народно-інструментального гурту “Передзвін” (керівник Володимир Климентій) подарували присутнім музичний твір на слова Тараса Шевченка.

Представники влади та громадськості міста поклали квіти і лампадки до меморіальної дошки та барельєфу Героя України Олекси Гірника, який навічно став людиною-полум’ям на духовній вершині України.

Як віддомо, 21 січня 1978 року 66-річний Олекса Гірник із Калуша вчинив національно свідоме самоспалення біля могили Шевченка на знак протесту проти русифікації.

Приблизно о третій ночі 21 січня 1978 року, в сумний день злуки України з Росією і сліпучий день 60-річчя проголошення Центральною Радою незалежності України, йдучи проти сильного морозного вітру, він рішуче підійшов до страшної прірви, до самого краю гори. Аж раптом зупинився: облився бензином, дістав ніж і запальничкою підпалився. Було зимно: мінус 15 градусів. Тіло спалахнуло вогняним стовпом.

Більше — в публікації “Олекса Гірник з Калуша вчинив самоспалення на знак протесту проти русифікації”.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни