Сьогодні калушан запрошують на свято класичної музики скрипальки Софії Марчак

Сьогодні, 26 квітня, у приміщенні Калуської дитячої музичної школи відбудеться концерт класичної музики. Початок о 16:00, вхід вільний. 26 Квітня, 2024, 11:00 Калуш Переглядів: 115 На концерті виступатимуть лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Виступатимуть лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів: Софія Марчак (скрипка) та Ірина Кірчанова (фортепіано). Спеціальний гість Анастасія Мартинова (клас викладача Цап О. В. ЛДМЛ ім. С. Крушельницької), інформують “Вікна” з посиланням на Калуську дитячу музичну школу.

У програмі — твори Йоганна Себастьяна Баха, Єжена Ізаї, Йоганнеса Брамса, Нікколо Паганіні.

Довідка.

Софія Марчак народилася 21 лютого 2000 року у Калуші. Навчалась у Калуській музичній школі №1 (клас Р. О. Бучацької), згодом — в Івано-Франківському музучилищі ім. Д. Січинського (клас О. І. Кравців), потім  в Національній музичній акамедії ім. П. Чайковського (клас Д. Ткаченка). Зараз навчається в Королівській академії музики в Брюсселі (клас Т. Самуїл).

Лауреатка міжнародних та всеукраїнських конкурсів. Серед них: міжнародний конкурс ім. Станковача 2 премія (Київ, 2019), диплом 2 ступеня на першому відкритому всеукраїнському фестивалі-конкурсі юних скрипалів «Maestro dell`Arco», міжнародний конкурс Бетховена  1 премія (Сант-Пьолтень, липень 2023 р.).

Учасниця українського молодіжного оркестру під орудою О. Линів (2021-2022), фестивалю «Цінандалі» (серпень 2023)

Працювала з такими відомими майстрами, як Крістоф Бараті, Олег Каськів, Ерік Шуман, Рене Капюсон, Гернот Вінішхофер, Такаші Шіміцу, Валерій Соколов.

Ірина Кірчанова народилася 17 листопада 1991 року. Концертуюча піаністка. Навчалася у ЛССМШІ ім. С. Крушельницької (клас викладача-методиста О. С. Амбарцумян) та ЛНМА імені М. В. Лисенка у класі проф. Й. Ерминя. 2014  2017 рр. аспірантка кафедри спеціального фортепіано (клас проф. Й. Ерминя). Працює у ЛНМА ім. М. Лисенка (з 2013 р. і до сьогодні) та у ЛССМШІ ім. С. Крушельницької (з 2016 р. і до цього часу).

Як солістка є лауреаткою міжнародних та всеукраїнських конкурсів. Серед них: лауреатка II премії міжнародного конкурсу піаністів ім. Б. Крістофорі (Санкт-Петербург, Росія, травень 2013), лауреатка III премії VII Шопенівського Міжнародного конкурсу піаністів ім. Г. і Л. Стефанських (Краків, Польща, червень 2016).

Також веде активну концертну діяльність як артистка камерного ансамблю, бере участь у конкурсах та є лауреаткою, активною учасницею фестивалів, майстер-класів, зокрема запрошеною піаністкою на концертні виступи XVI Міжнародних майстер-класів для кларнета та саксофона (м. Острава, Чехія, липень 2017). У вересні 2020 року за ініціативи Ірини у Львові в рамках фестивалю “Контрасти” відбулося виконання мелодрами А. Шенберга “Місячний П’єро” (де також виконувала і партію фортепіано, ідея українського перекладу та сам переклад Максима Римара). Ще одне виконання мелодрами в українському перекладі відбулося також на сцені Львівської філармонії, вже у грудні 2020 р. в рамках Концертної серії “Pro et contra”.

У творчій біографії Ірини вже понад 30 конкурсів у якості концертмейстера в Україні та за кордоном (Польща, Італія, Хорватія, Чехія та ін.), численні відзнаки у категорії “Кращий концертмейстер” (наприклад, з останніх диплом найкращого концертмейстера конкурсу молодих вокалістів ім. Василя Сліпака (2021). Бере участь у різноманітних майстер-класах (наприклад майстер-класи Igor Frantisák (кларнет, 2017), Друга Літня Музична Академія Дори Шварцберг (2017), Toon Fret (флейта, 2018), Янош Балінт (флейта, 2019), Олег Каськів (скрипка, вересень 2019), Богдана Півненко (скрипка, 2021), Sir James Galway (флейта, 2021), Оперна школа Coloratura Opera lab (2021), Агата Шимчевська (скрипка, 2021), Валерій Соколов (скрипка, 2021, 2022), майстер-класи в рамках конкурсу молодих вокалістів ім. Василя Сліпака (2021), Матвій Дьомін (флейта, 2022), Олег Криса (скрипка, 2022), Марія Перадзинська (флейта, 2022) та ін.

Спільні виступи, зокрема, з такими виконавцями як: Геза Барта Bartha Geza (кларнет, 2015), Ігор Франтішак Igor Frantisák (кларнет, 2017 та 2018), Корнел Волак Kornel Wolak (кларнет, 2017), Пьотр Лято Piotr Lato (кларнет, 2018), Ян Романовський Jan Romanowski (скрипка, 2019), Валерій Соколов (скрипка, 2021), Олександр Пірієв (віолончель, 2021), Олексій Пальчиков (тенор, 2022) та багато інших.

У співпраці з організатором благодійних подій Германом Гошкадором та “Театром ім. Франца Кафки” підготувала ряд програм та благодійних концертів, які відбувалися у Львові та в містах західної України впродовж 2022-2023 рр. В листопаді 2022 року була запрошена для участі в благодійних “Українських Вечорницях”, організованих УГКЦ “Всіх Святих” у м. Гамбург (Німеччина), де яскраво представила творчість українських композиторів як солістка, а також і як концертмейстер дівочого хору та у дуеті з Олексієм Пальчиковим (тенор, Україна Німеччина). У серпні 2023 року за ініціативи директора ЛДМЛ імені Соломії Крушельницької п. Лева Закопця, а також благодійних організацій і фондів “Іспанський центр”, “Cluster SOS Ucrania”, “Alas de Ucrania ” та багатьох інших, разом з учнями ліцею брала участь у концертній серії містами Памплона й Тудела (Іспанія). 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни