У Калуші планують виділити понад 15 млн гривень на ремонт електромереж у багатоповерхівках

На пленарне засідання сесії Калуської міської ради 26 січня винесли проєект Програми попередження аварійних ситуацій систем електропостачання багатоквартирних житлових будинків, які відключені чи будуть відключені в 2023 році від системи централізованого опалення Калуської територіальної громади на 2023 рік. 31 Січня, 2023, 18:00 Калуш Переглядів: 77 Ілюстроване фото. У проєкт програми включили зокрема будинки, які опалюються від Калуської ТЕЦ Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Міська рада програму не підтримала: у депутатів були питання щодо розподілу коштів між будинками. Тож її ще доопрацюють і, вірогідно, розглянуть на наступній сесії міської ради, інформують “Вікна”.

Попередньо бюджет програми становить 15 млн 360 тис. гривень. З них 180 тис. гривень — на кошторисну документацію, а решту коштів розподілені між 150 багатоквартирними житловими будинками — на поточний ремонт і заміну зношеного електрообладнання. Суми для окремих будинків є різними. В основному це 50 тис. гривень на будинок. Проте є будинки, на які мають намір виділити 7-8 тис. гривень чи понад 300-400 тис. гривень (максимальна сума — 815 тис. гривень).

Нагадаємо, у серпні минулого року Калуська міська рада затвердила аналогічну програму — попередження аварійних ситуацій систем електропостачання житлових будинків, відключених від квартальних котелень. Тоді від централізованого опалення відключили 57 житлових будинків, тож у зв’язку з можливим переходом калушан на електроопалення у будинках потрібно було провести заміну чи поточний ремонт зношеного електрообладнання. Та програма мала бюджет близько 1,2 млн гривень і була розрахована на 55 житлових будинків.

Як пояснив на сесії начальник управління житлово-комунального господарства Тарас Фіціак, минулого року провели ремонт електрообладнання у 24 будинках, на що спрямували з бюджету 787 тис. гривень. Частину будинків не встигли зробити. Крім того, там, де на будинок закладали по 5 тис. гривень, були проблеми з пошуком підрядника.

Тож у проєкт програми включили будинки, де роботи торік виконати не вдалося, а також будинки, які опалюються від Калуської ТЕЦ. Адже, як відомо, міська влада готується до того, що цей опалювальний сезон від теплоелектроцентралі буде останнім. Загалом від ТЕЦ опалюється 148 будинків і більшість з них увійшли до проєкту програми.

За словами Тараса Фіцака, пропозиції щодо поточного ремонту і заміни електрообладнання подавали управляючі компанії. Спочатку їх сформували на 36 млн гривень, однак, зважаючи на обмежені можливості бюджету, суму суттєво зменшили.

Як йшлося на сесії, бюджет програми може змінюватися відповідно від кошторису того чи іншого ремонту. Також може бути економія за результатами закупівель.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни