У Калуші ліквідували витік розсолів

Ліквідовувати промоїну мали б власники технічної водойми — ТОВ «Оріана-Еко» і АТ «Оріана». Однак, як показує досвід, з їхнього боку не завжди є реакція на таку проблему. 05 Травня, 2023, 16:00 Калуш Переглядів: 600 Вірогідною причиною появи промоїни були інтенсивні опади. Фото: Михайло Слободяник. 2021 рік Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

5 травня відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Калуської міської ради. Зокрема було прийнято рішення про надання дозволу на виділення пально-мастильних матеріалів з міського матеріального резерву. А саме: 500 літрів пального виділили комунальному підприємству «Калушавтодор» для проведення першочергових невідкладних заходів з ліквідації промоїни шламонакопичувача.

Шламонакопичувач — це водойма між хвостосховищами №1 і №2, куди скидали розсоли.

За інформацією «Вікон», про утворення промоїни на південному борту шламонакопичувача стало відомо близько обіду 2 травня. На місце одразу вийшли представники управлінь міської влади та КП «Калушавтодор», було виявлено, що через промоїну шириною приблизно 1 метр витікають розсоли. Про подію також повідомили власників технічної водойми – ТОВ «Оріана-Еко» і АТ «Оріана».

Вірогідною причиною появи промоїни були інтенсивні опади.

Тож ж дня, 2 травня у Калуші провели позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яка  прийняла рішення щодо вжиття невідкладних заходів з ліквідації промоїни. До кінця дня 2 травня силами «Калушавтодору» її засипали і виток розсолі було припинено. 3 і 4 травня тут також працювала техніка комунального підприємства — підсипали ґрунтом ділянку південного борту шламонакопичувача.

Ліквідовувати промоїну мали б власники технічної водойми. Однак, як показує досвід, з їхнього боку не завжди є реакція на таку проблему. Нагадаємо, схожу промоїну на шламонокопчувачі виявили у вересні 2021 року — її теж ліквідовували силами громади. ТОВ «Оріана-Еко” повідомляло, що підприємство не працює, не має техніки та персоналу, тож не може ліквідувати промоїну.

Зараз калуська влада має намір звернутися до власника шламонакопичувача щодо необхідності укріплення його бортів.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни