Як у Калуші будують реабілітаційний центр для військових “4.5.0 Прикарпаття”

В Івано-Франківській області, поблизу Калуша, кипить робота з переоблаштування старої будівлі водозабірної станції. Тут працюють переважно волонтери і небайдужі мешканці, які хочуть допомогти відкрити реабілітаційний центр для ветеранів війни. Такою була мрія їхнього земляка, десантного командира Олега Перегуди. 25 Лютого, 2024, 19:00 Калуш Переглядів: 161 Реабілітаційний центр був мрією Олега Перегуди, який загинув на війні Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Цей заклад стане втіленням мрії командира десантників Олега Перегуди, який загинув на фронті у 2022 році, йдеться в публікації “Укрінформу”.

Василина Перегуда пригадує, що вперше про такий заклад вони з чоловіком заговорили у 2016 році, щойно той повернувся зі служби на сході країни.

Вона розповідає, що після повернення з зони АТО Олег довго не міг знайти себе в мирному житті й залишити позаду обов’язки командира-штурмовика на війні.

Спроба знайти гідну роботу після служби для ветерана АТО теж не увінчалась успіхом. Не став у нагоді навіть фах фінансиста. Одні відмовляли без пояснень, інші говорили, що для людини, яка тримала зброю у руках, у мирному житті наче “є обмеження”. І Олег поїхав працювати за кордон.

Після повернення створив в Україні компанію, яка займалась розробкою “розумних” технологій у медичній галузі. У подружжя наче все налагодилось, але у розмовах вони постійно повертались до військових, яким так само самотужки доводиться долати труднощі для реалізації себе в мирному житті.

— Ми зійшлись на тому, що мають запрацювати центри реабілітації. Чоловік запевняв, що потреба в них буде величезною, бо наслідки війни у багатьох хлопців роками не минають і ветеранам потрібні фахівці,— говорить жінка.

Ідеєю створення реабілітаційного центру для ветеранів запалились обоє. Для цього зареєстрували громадське об’єднання, до якого увійшли побратими Олега. Почали шукати приміщення. Коли потрапили на територію недіючої водозабірної станції “Хотінь”, вирішили, що це місце буле ідеальним, і взялися за оформлення документів та пошук інвесторів.

— Тут поряд тече річка Лімниця, чудові краєвиди, велика територія, спокій і краса, що допоможе ветеранам відновитись і фізично, і психологічно. А площа будівлі, близько 280 м², дозволить нам влаштувати все необхідне для реабілітації військових. Як кажуть, очі бояться – а руки роблять. І ми взялися за цю справу,— пригадує Василина.

Тоді вона навіть подумати не могла, що за кілька місяців їй доведеться цю ідею втілювати вже без коханого.

Роботи зі створення реабілітаційного центру зупинилися 24 лютого 2022 року.

Старший лейтенант Олег Перегуда воював у складі 80-ї десантно-штурмової бригади. Побратими розповідають, що їхній командир взводу, а потім і роти, вирізнявся не лише сміливістю, а й чесністю та загостреним почуттям справедливості. Кажуть, це був справжній лідер, який цінував життя побратимів більше, аніж своє.

Олег Перегуда загинув 14 червня 2022 року в боях на Донеччині.

Першими, хто підтримав дружину загиблого воїна, були племінниці Олега Оля і Юля. Відтоді вони разом шукають доброчинців, організовують ремонтні роботи і толоки, а ще втілюють нові ідеї, щоб віддячити кожному, хто надсилає донати, приносить допомогу чи не шкодує часу та рук на будівельному майданчику.

Серед останніх таких ідей худі в подарунок для тих, хто особливо активно долучився до ідеї відкриття реабілітаційного центру. На грудях напис: «4.5.0 Прикарпаття».

Від початку року такі худі отримали більше двох десятків людей. Серед них і 7-річний Дмитрик – найменший благодійник, який приніс 20 тисяч гривень для створення реабілітаційного центру.

Більше — в публікації “4.5.0 Прикарпаття”: у Калуші небайдужі будують реабілітаційний центр для військових”.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни