“Хвилювання — ознака професійності”. Дмитро Карачун вчив долати страх перед сценою (Відео)

Режисер, засновник і художній керівник молодіжного народного театру «Сілентіум» Дмитро Карачун, крім теоретичних знань, допоміг і з практичними навичками. Долати страхи юним калушанам допомагали вправи на зосередженість, уяву, фантазію, звільнення від тілесних затисків. 24 Лютого, 2024, 15:00 Калуш Переглядів: 338 Щоб подолати страх, важливо вміти концентрувати увагу на своєму тілі та диханні, — порадив режисер Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Дмитро Карачун розповів «Вікнам», що ідею майстер-класу запропонував юним відвідувачам інтерактивного простору, що діє в палаці культури «Юність», а на вибір дав три теми. Більшість підтримала тему подолання страху перед сценою. На заняття прийшли учні 8, 9, 10 класів з різних навчальних закладів Калуської громади.

Студентом театрального вишу теж мав великі страхи перед сценою, які подолав, коли почав професійно виступати перед публікою, — зізнався режисер. А до того доводилося нелегко.

«Перед виходом що ми тільки не робили: і глибоко вдихали-видихали, і заспокійливі ліки приймали. Але все одно «тіпалка» була великою. Перших пів хвилини хвилювання страшенне, а потім ти входиш в кураж і це хвилювання десь зникає», — зізнався Дмитро Карачун.

Так, шалено хвилювався як студент першого курсу, коли грав у виставі Шекспіра «Гамлет» на одній сцені зі своєю викладачкою, народною артисткою України Ніною Ніколаєвою. Тоді юний актор думав, що буде просто у масовці, але була роль з текстом. Хвилювання були не з приводу того, що забуде текст, а з того, як в нього загалом все вийде. Адже виступати на одній сцені з народною артисткою України було великою відповідальністю. Проте виступ вдався.

Режисер театру «Сілентіум» додав, що трішки хвилювання залишається завжди — це ознака професійності. У нього як у режисера досі присутні переживання, але вони вже дещо іншого характеру, аніж це було в юності. До того ж у перші хвилини вистави страхи минають.

Дмитро Карачун розповів, що часто хвилювання можна побачити у дітей під час виступу в дитячому садочку. Наприклад, розказуючи вірш, дитина може смикати на собі одяг, щипати себе, адже часто буває так, що батьки «видресували» говорити текст, а про те, як потрібно поводитися на сцені, забувають. Дмитро Карачун радить не притлумлювати такі важливі дитячі риси, як щирість і безпосередність, які допоможуть справлятися зі страхами.

Підлітки вже більше стають заручниками комплексів та страхів, які пов’язані з тим, що скажуть інші. Проте насправді ця думка не повинна хвилювати. Головне — поважати себе та бути задоволеним собою. Навчатись в школі потрібно не для оцінки, а для себе, — переконаний Дмитро Карачун. Наприклад, готуючи реферат, важливо вміти зацікавити інших, а не зациклюватися на високих оцінках. А перед виступом на сцені варто вірити, що прийде хороша публіка, яка підтримає. Також учасники майстер-класу дізналися: щоб подолати страх, важливо вміти концентрувати увагу на своєму тілі та диханні.

Ірина БОРАЧОК, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор-монтажер

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни