У Калуші готуються до платного паркування: комунальному підприємству передали 10 парковок

26 січня Калуська міська рада прийняла рішення «Про уповноваження комунального підприємства «Екоресурс» Калуської міської ради на організацію та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів в місті Калуші». 30 Січня, 2023, 17:00 Калуш Переглядів: 397 Ілюстроване фото. Вірогідно, заради економії водії будуть шукати місця для паркування у дворах багатоповерхівок Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Згідно з рішенням КП «Екоресурс» буде проводити діяльність із забезпечення платного паркування транспортних засобів у місті Калуші на десяти майданчиках загалом майже на 190 місць, інформують “Вікна”.

У жовтні 2021 року Калуська міська рада затвердила перелік з 34 місць для паркування транспортних засобів на території Калуша, на яких загалом можуть припаркуватися понад 600 автомобілів. Тоді, нагадаємо, йшлося про те, що затвердження місць для паркування пов’язано з наміром влаштувати платні парковки. Зараз визначили 10 майданчиків, де платне паркування запровадять у першу чергу. Обрали місця, де найбільш інтенсивний рух транспортних засобів та завантажені паркувальні місця.

А саме КП «Екоресурс» буде займатися влаштуванням платних парковок на таких майданчиках:

  • — два місця на вул. Дзвонарській (в районі магазину «Еко-маркет» на 22 місця і в районі магазину «Гостинний дім» — 45 місць);
  • — п’ять місць на вул. Підвальній (біля магазину «Електрон» — 15 місць та ще чотири місця біля міської бібліотеки та банку Аваль — загалом на 38 місць);
  • – одне місця на площі Героїв (в районі готелю Асторія (зараз «Готель Калуш») — 37 місць);
  • – два місця на вул. В. Стуса (в районі продуктового ринку і податкової інспекції, загалом на 34 паркувальні місця).

Як йшлося на сесії, комунальне підприємство має порахувати витрати, які необхідні для того щоб облаштувати на цих місцях платні парковки. А також порахувати тариф за паркування.

Минулого тижня було прийнято ще одне рішення, яке наближає Калуш до платного паркування: виконавчий комітет вирішив впроваджувати на території Калуської міської територіальної громади автоматизовану систему контролю оплати вартості послуг з паркування (АСКОП). Цим рішенням затвердили технічні вимоги та завдання до автоматизованої системи контролю оплати вартості послуг з паркування на території Калуської міської територіальної громади та положення про автоматизовану систему контролю оплати вартості послуг з паркування. На засіданні виконкому 24 січня говорили про те, що Калуш поки не готовий до впровадження платного паркування, а прийняті рішення є підготовкою до цього кроку. До питання платного паркування мають намір повернутися вже у травні.

Нагадаємо, у 2021 році калуська влада взялася за підготовку до платного паркування. Окрім того, що визначили місця для паркування, також затвердили ставку збору за паркування транспортних засобів – її встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної під паркувальний майданчик у розмірі до 0,075% мінімальної заробітної плати, у Калуші ставка становить 0,02% мінімальної заробітної плати. Платниками збору є юридичні особи чи фізичні особи-підприємці, які згідно з рішенням міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках. У Калуші судячи з усього це буде КП «Екоресурс».

Окрім того, наприкінці 2021 року міська влада виносила на громадське обговорення тарифи на платне паркування. Тоді пропонувалися такі тарифи: у першій паркувальній зоні (центральні вулиці міста) – 10 гривень за годину і 50 гривень — абонемент на один день; на інших платних парковках — 5 гривень за годину і 25 гривень — абонемент на один день.

Ці тарифи не було затверджено. Зараз вони втратили актуальність. Так, майданчик для платного паркування вимагає спеціального облаштування: погодження схеми організації дорожнього руху, підведення електропостачання, встановлення паркомату, автоматичних в’їзних та виїзних терміналів (шлагбауми, апарати для сплати вартості стоянки) тощо. Такий майданчик треба утримувати. Витрати оператора платного паркування на облаштування обслуговування майданчика — це якраз і є складові економічно обґрунтованого тарифу. І станом на 2023 рік такі витрати будуть більшими, ніж станом на 2021-ий.

Впродовж 2022 року в організації платного паркування зрушень не відбувалося. На сесії депутати висловлювали сумнів у тому, що зараз слушний час для цих змін. Зокрема, платне паркування створить додаткове фінансове навантаження на водіїв, а отже, вірогідно, заради економії вони будуть шукати місця для безплатного паркування у дворах багатоповерхівок.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни