Відомо, якою COVID-вакциною найчастіше щеплять прикарпатців

Від початку вакцинальної кампанії в Івано-Франківській області провели 843 270 щеплень.

Про це свідчать дані на сайті Ради національної безпеки та оборони України, передає Фіртка.

Так, в області за минулу добу вакцинували 1 096 прикарпатців. Зокрема, щепили першою дозою — 556 прикарпатців, а другою — 453.

Крім того, 4 002 людини отримали бустерну дозу вакцини проти COVID-19, а 174 прикарпатці — додаткову дозу вакцини.

Зауважимо, що на Івано-Франківщині найбільше щеплень зробили препаратом компанії Pfizer-BioNTech — 368 775, що складає 43,7%.

Трохи менше обирали вакцини виробництва компаній AstraZeneca — 198 401 та Sinovac — 194 801, що становить 23,5% та 23,1% відповідно. Препаратом фірми Moderna зробили 81 293 щеплення, що складає 9,6%.

В Івано-Франківській області функціонують дев’ять центрів масової вакцинації населення. Перелік, контакти та графік роботи пунктів та центрів, а також іншу інформацію про вакцинацію проти COVID-19 можна отримати за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті.

Наразі в Івано-Франківській області доступні три вакцини: Moderna, CoronaVac, Pfizer-BioNTech. Поки що дози вакцини компанії AstraZeneca є лише на ревакцинацію.

Нагадаємо, штам «Omicron» краще обходить антитіла, сформовані після хвороби, ніж ті, що з’являються завдяки вакцинації.

Так, новий штам може обходити антитіла як вакцинованих, так і невакцинованих. Проте, у людей, у яких антитіла сформувалися після хвороби, більше шансів захворіти та важче перенести захворювання, ніж у вакцинованих.

Якими є симптоми штаму «Omicron»?

У Міністерстві охорони здоров’я України розповіли, що наразі ще тривають дослідження нового штаму, проте вже можна виокремити симптоми, які найчастіше зустрічаються у хворих:

  • нежить (73%);
  • головний біль (67,5%);
  • втома (63,5);
  • чхання (60%);
  • біль у горлі (59,6%).

Водночас не виявили суттєвої відмінності від симптомів штаму «Delta», який наразі домінує в Україні. У разі зараження на цей штам, разом із вказаними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо.

Попри те, що симптоми «Omicron» здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки. Через стрімке поширення нового штаму у небезпеці перебувають ті, хто не пройшов принаймні базового курсу вакцинації проти COVID-19.

При появі будь-яких симптомів ГРВІ у першу чергу варто звернутись до свого сімейного лікаря. Той, своєю чергою, має надати скерування на тестування на COVID-19. До результатів тестування та під час видимих симптомів варто не відвідувати місць загального скупчення людей та дотримуватись режиму самоізоляції.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни