Як вибрати одяг для новонародженого: шпаргалка для мам – Новини Галича

Під час очікування народження дитини майбутні батьки докладають зусиль, щоб врахувати всі аспекти, такі як харчування, догляд, місце для сну, сповивання та інше. Особливу увагу приділяють вибору одягу, спрямованому на забезпечення комфорту та практичності для малюка. Рекомендується попередньо підготувати гардероб на перші три місяці ще під час вагітності, враховуючи розміри від 52 до 62 см та об’єм голови від 35 до 40 см. Це дозволить уникнути зайвих візитів по магазинах, насолоджуючись моментами з новонародженим.

Експерти рекомендують вибирати одяг для новонароджених від виробника, що гарантуватиме високу якість виробів. Більш того, менеджери компанії завжди готові відповісти на запитання про продукцію та допомогти з вибором.

ajNd6OXjtru3uRaYo8bIHexLN4p84wm-J-1UCnpkuYqK4BJyRJUii3pH1udpS_zIfAHvSFOWdZzE-Sq_XY_JVF5YjwLBH0ffDS7NqKfa4lrw7TgFiPodQ6M7rbRTjWEtguIA-pOMj-5ofcdJR_HWqiQ

Ключові правила підбору одягу

Головні фактори у перші місяці життя – тепло, комфорт та затишок. Багато в чому ці показники залежать від правильності вибору першого гардеробу для малюка. Щоб не помилитися з вибором, потрібно керуватися трьома досить простими правилами.

Матеріали

Виготовлення дитячого одягу для новонароджених здійснюється виключно з натуральних тканин, переважно зі 100% бавовни, з варіюванням щільності матеріалу. Тонкі тканини, такі як кулірна гладь та інтерлок, використовуються при пошитті дитячої білизни, сорочок та піжам. Для створення повзунків, комбінезонів, костюмів та щільних чепчиків застосовують тканини більш щільного типу, такі як футер, фланель, махра та велюр.

До складу тканин часто додається синтетика, тому при виборі одягу слід звертати увагу на етикетку, рекомендується, щоб склад тільки натуральним. Що стосується матеріалу підкладки, то чудовим варіантом стануть бавовняні полотна.

Комфорт

Важливо, щоб дитячий одяг забезпечував максимальний комфорт:

  • розпашонки, сорочки або інші елементи гардеробу не повинні мати застібок на спині або животі, які можуть принести дискомфорт;
  • гумки на ручках, ніжках та особливо на шиї не повинні бути тугими;
  • при покупці слід ретельно перевіряти роботу кнопок, блискавок та інших застібок;
  • уникайте придбання одягу з кнопками на спині, оскільки, вони можуть подразнювати та травмувати ніжну дитячу шкіру.
  • ідеально, щоб шви були зовні, якщо вони всередині, то мають бути м’якими, а нитки – зі 100% бавовни.
  • одяг повинен легко одягатися та зніматися з дитини.

Це основні вимоги, про які мама повинна пам’ятати в процесі підбору.

Розмір

Третім не менш важливим пунктом є розміри. Розумно поповнювати запас нових речей у міру зростання дитини, в основному із запасом на розмір-два. У середньому новонароджені мають зріст 52 см, проте варто врахувати, що за перший місяць діти можуть підростати на 4-6 см. Слід обмежитись невеликою кількістю різних речей, таких як боді, повзунки та сорочечки. Рекомендується вибирати одяг на розмір 56-60 см з урахуванням місця для підгузника.

Важливо уникати придбання занадто великого одягу для немовляти, оскільки малюк звик до відчуття щільності в утробі матері, і в занадто просторому одязі йому може бути холодно, що може викликати незручності.

Що потрібно купити насамперед

Незважаючи на величезний асортимент одягу для дітей, батькам не варто купувати все й одразу. Малята досить активно ростуть, через що може залишитися багато речей, які навіть не були у використанні. Щоб не спустошувати сімейний бюджет, варто більш раціонально та продумано підійти до формування першого гардеробу. На перший місяць знадобиться:

  • розпашонки та повзунки – 10 шт;
  • боді з коротким та довгим рукавом – по 3 шт;
  • х/б та теплий комбінезон – 2-3 шт;
  • чепчики, шапки, пінетки та подряпини – по 2-3 шт.

На зимовий період потрібно мати два комбінезони з різним рівнем утеплення, щоб бути готовим до прогулянок у будь-яку погоду.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни