Стартували електронні консультації щодо перейменування 14 вулиць в селах Калуської громади

Вже майже рік калуська влада займається перейменування вулиць в Калуші та селах Калуської громади, назви яких пов’язані з російською колоніальною спадщиною. 01 Березня, 2023, 13:00 Калуш Переглядів: 207 Ілюстроване фото. Станом на 1 березня за чи проти пропозиції нових назв вулиць в селах громади ніхто не проголосував Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Нагадаємо, на початку травня минулого року відбулося засідання робочої групи щодо визначення переліку вулиць, які підлягають перейменуванню. Тоді визначили 23 такі вулиці:

10 — у місті Калуші:

 • вулиці Глінки, Дружби, Іскри, Ломоносова, Менделєєва, Рилєєва, Пушкіна, Чайковського, Черняховського, Чехова):

13 — в селах громади:

 • Боднарів — Гагаріна, Правди, Травнева;
 • Вістова – 9 травня;
 • Мислів – Дружби, Ковпака;
 • Пійло – Ковпака, Семанишина;
 • Ріп’янка – 1 травня;
 • Студінка – Гастелло, Мічуріна, Севастопольська;
 • Тужилів – 9 травня.

У грудні минулого року міська рада також прийняла рішення, якими затвердила Порядок найменування та перейменування вулиць та Порядок проведення громадського обговорення. Раніше у Калуші створили комісію, яка запропонувала по одному варіанту назви кожної з 10 вулиць у Калуші Цей варіант було винесено на facebook-голосування на сторінці “Детектор. Калуш” плюс користувачі пропонували свої варіанти. У підсумку по два варіанти нових назв кожної з калуських вулиць винесли на громадське обговорення у формі електронних консультацій. Воно триває від 26 січня і завершиться за 25 днів, інформують “Вікна”.

Щодо вулиць, які підлягають перейменуванню в селах громади, то тут варіанти нових назв обирали самі мешканці. А громадське обговорення у формі електронних консультацій стартувало 28 лютого і триватиме до 28 квітня. Причому обговорюють перейменування вже не 13 вулиць в селах громади, а 14 (додалася вулиця Кохана у с. Пійло). І на відміну від Калуша для кожної з вулиць запропоновано по одному варіанту нової назви. Голосувати можна за або проти.

Вулиці в селах Калуської громади пропонують перейменувати так:

в селі Боднарів:

 • вул. Травнева — на вул. Мирослави Антонович, вул. Правди — на вул. Василя Драгомирецького, вул. Гагаріна — на вул. Короля Данила;

в селі Пійло:

 • вул. Кохана — на вул. Олега Перегуди, вул. Ковпака — на вул. Небесної Сотні, вул. Семанишина — на вул. Незалежності;

в селі Студінка:

 • вул. Гастелло — на вул. Володимира Івасюка, вул. Мічуріна — на вул. Романа Шухевича, вул. Севастопольська — на вул. Мар’яна Бігуна;

в селі Мислів:

 • вул. Дружби — на вул. Незалежності, вул. Ковпака — на вул. Набережна;

в селі Вістова:

 • вул. 9 Травня — на вул. Героїв України;

в селі Тужилів:

 • вул. 9 Травня — на вул. Героїв України;

в селі Ріп’янка:

 • вул. 1 Травня — на вул. Зарічна.

В оголошенні на сайті міської ради зазначено, що пропозиції щодо перейменування вулиць у селах Калуської громади подані старостами сіл, активними громадянами, шляхом опитування мешканців сіл під час подворового обходу та Комісією з питань найменування та перейменування назв вулиць, провулків, проїздів, бульварів, площ, майданів, скверів та інших об’єктів права власності.

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, протягом 60 днів з дня його оголошення (тел.: (03472) 7-96-35; поштова адреса: 77300, вул. Франка, 1, м. Калуш, електронні адреси: [email protected], [email protected]).

Звіт про результати громадського обговорення мають оприлюднити протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій чи зауважень, тобто орієнтовно до середини травня.

Станом на 1 березня за чи проти пропозиції нових назв вулиць в селах Калуської громади ніхто не проголосував.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни