Війна в Україні розпочалася 24 лютого близько 05:00 за розпорядженням президента Росії Володимира Путіна.
Розпочато вторгнення з атак на аеродроми і військові склади в Києві, Харкові, Дніпрі та на державному кордоні з Росією, Білоруссю і окупованим Кримом.
Представляю вашій увазі карту бойових дій, створену Deep State, Institute for the study of war і CTP, на якій умовно зображено ситуацію в українських містах:
Треба враховувати, що ця карта бойових дій в Україні відображає поточний стан на фронті, але не підходить і не рекомендується для планування маршрутів евакуації через можливі неточності та затримки в оновленні.
На карті використовуються такі умовні позначення:
- Синій – територія, очищена від окупантів.
- Зелений – територія, звільнена кінцем березня – початком квітня.
- Сірий – територія, що потребує уточнення.
- Червоний – територія під контролем окупантів.
- Чорний – територія Криму та ОРДЛО.
- Рожевий – територія Придністров’я. Карта також відображає розташування ворожих підрозділів, штабів, використовуваних аеродромів, флоту і напрямки атак.
Будь ласка, не використовуйте цю карту для планування безпечних маршрутів, а дотримуйтесь вказівок влади та використовуйте зелені коридори.
Команда DeepStateUA складається з численних ентузіастів, які займаються різними напрямками роботи:
- Група перевіряє достовірність новин та публікує їх у телеграм-каналі.
- Інша група проводить розвідку за відкритими джерелами і визначає геолокацію за фото і відео, щоб уточнити карту.
- Третя група займається волонтерством і шукає можливості придбати дрони за доступною ціною.
- Четверта група керує YouTube-каналом. Учасники команди щодня витрачають багато часу на читання та аналіз інформації з українських і російських ЗМІ та телеграм-каналів, щоб створити максимально повну картину ситуації на фронті.
DeepState отримує значну підтримку від передплатників на Patreon, фінансування яких використовується на технічне забезпечення проекту. Позитивні відгуки про роботу проєкту та активне використання картки військовими експертами для аналітичних цілей надихають і мотивують команду продовжувати роботу і розвивати проєкт. Карту оновлюють щодня, надаючи змогу всім зацікавленим ознайомитися зі загальною ситуацією на фронті та територією, звільненою ЗСУ, в різних областях.