Глава Пентагону прокоментував витік секретних документів про війну в Україні – Новини України

Глава Пентагону прокоментував витік секретних документів про війну в Україні - Новини України

Фото: REUTERS/Elizabeth Frantz

Глава Пентагону Ллойд Остін на прес-конференції у Вашингтоні прокоментував витік секретних документів про війну в Україні. Міністр оборони США розповів, що вперше його було поінформовано про можливе несанкціоноване розкриття конфіденційних та секретних матеріалів вранці 6 квітня. З того часу він щодня збирає старших керівників відділів для відповіді та керує терміновими міжвідомчими зусиллями.

– І ми передали справу до Міністерства юстиції, яке порушило кримінальну справу. Зараз я не можу сказати більше, поки розслідування Міністерства юстиції продовжується, але ми ставимося до цього дуже серйозно. І ми продовжимо тісно співпрацювати з нашими союзниками та партнерами, і ніщо і ніколи не завадить нам забезпечити безпеку Америки, – заявив він у Державному департаменті.

За словами глави Пентагону, відомі документи датовані 28 лютого та 1 березня. Ллойд Остін не знає, чи є інші документи, які були онлайн.

– Це те, що ми знайдемо, дізнаємось, продовжуючи розслідування. А ось документи, на яких ми поки що зупинилися – 28 лютого та 1 березня. Знову ж таки, ми продовжимо розслідування і спробуємо визначити повний масштаб діяльності, – сказав він.

Міністр оборони США зазначив, що документи були “десь у мережі”, а де саме і хто мав до них доступ у той момент, поки що невідомо.

США запевнили Україну у подальшій підтримці

Державний секретар Ентоні Блінкен повідомив, що в останні дні США взаємодіяли з союзниками та партнерами через можливий витік на високому рівні, у тому числі для того, щоб запевнити їх у прихильності до збереження розвідувальних даних та партнерства в галузі безпеки. Блінкен розмовляв із міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, і в розмові з ним підтвердив незмінну підтримку США України та її зусиль щодо захисту своєї територіальної цілісності, свого суверенітету та своєї незалежності.

Блінкен не став коментувати інформацію із передбачувано злитих документів про можливі операції України на території Росії та Білорусі.

– Я не коментуватиму конкретні дії, які Україна вживає, коли йдеться про захист свого суверенітету, свою територіальну цілісність, але ми сповнені рішучості допомагати Україні в її зусиллях щодо повернення відкинутих у неї територій, і я підтвердив це зобов’язання сьогодні у розмові з міністром закордонних справ Кулебой, – наголосив він.

Державний секретар США додав, що Україна має ухвалити рішення про те, як їй найефективніше захиститися від російської агресії та повернути захоплену в неї територію.

– Ми даємо наші поради в міру потреби, ми надаємо підтримку; це добре відомо. Але Україна ухвалює рішення про те, як вона насправді переслідує зусилля щодо повернення своєї території, – пояснив Блінкен.

Американська газета The New York Times 6 квітня написала про те, що Пентагон розслідує витік секретних даних про контрнаступ ЗСУ. 7 квітня видання заявило про нову партію документів, які стосуються американської національної безпеки щодо України, Близького Сходу та Китаю.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни