Калуські вогнеборці за добу гасили 7 підпалів сухостою

Про це у відеозверненні повідомив міський голова Андрій Найда.

24 Березня,
2022,
11:00
Калуш

Переглядів: 231


Палії не щадять калушан і довкілля. Фото: Людмила Пастух/Facebook

23 березня було 7 виїздів Калуської пожежно-рятувальної частини на виклики щодо паління сухої трави. Найбільше загорань — у районі об’їзної дороги. На жаль, паліїв не виявлено, інформують “Вікна”.

Так, на вулиці Підкар’єрній виникла пожежа 4 тимчасових господарських споруд та сухої трави на площі 900 кв. метрів.

За офіційною інформацією Калуського районного управління ГУ ДСНС в Івано-Франківській області, >лише з початку року на території Калуського району виникло 114 пожеж сухостою. У результаті — знищено десятки гектарів землі.

І навіть людське горе та війна не спиняють місцевих варварів-паліїв, кажуть вогнеборці. І це в час, коли в Україні введено воєнний стан, коли екстрені служби задіяні максимально, працюють 24/7, ідеться у зверненні пожежників до калушан.

Подібні дії паліїв прирівнюються до диверсії і винні каратимуться за вимогами воєнного стану. Крім того, випалюючи суху рослинність, ви руйнуєте біосистему. Адже у нищівному вогні гинуть тварини, для яких поле є рідним домом. Гинуть рослини, адже знищується насіння однорічних та дворічних трав. Вогонь частково або повністю знищує кореневу систему та гілля багаторічних рослин, збіднюється склад грунту, знижується родючість. А ще — забруднюється атмосфера: при згоранні утворюються сполуки з канцерогенними властивостями, у повітря виділяється багато небезпечних для здоров’я людини речовин.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення дані дії караються у вигляді штрафу: на громадян — 3060-6120 гривень, на посадових осіб — 15300-20400 гривень.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни