Звернення Зеленського, яке заблокувала ФІФА – Новини України

Звернення Зеленського, яке заблокувала ФІФА - Новини України

Фото: president.gov.ua

У “Слузі народа” підтвердили, що ФІФА відмовилась показати відеозвернення Володимира Зеленського перед фіналом Чемпіоната світу з футболу. У неділю, за декілька годин до матчу Аргентина – Франція народні депутати від фракції опублікували звернення президента і наголосили на тому, що воно має бути почуте.

– Ось, власне, відео звернення, яке заблокувала ФІФА, – написав у своєму телеграм-каналі голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

За словами Арахамії, господар турніру Катар ідею з показом звернення підтримав. Нардеп додав, що в відео “немає нічого, що порушувало би традиції спортивних змагань і загальноприйняті стандарти міжнаціонального спілкування”.

– Ще є час виправити свою помилку й розблокувати показ звернення із закликом до миру. Тим більше – воно все одно прозвучить. Або на головній арені футбольного чемпіонату, або у смартфонах мільйонів людей по всьому світу, – заявив він.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк написав у своєму твіттері, що ФІФА – це не лише про футбол, а й “про цінності”. 

– ФІФА, на жаль, демонструє нерозуміння своєї ролі та тієї катастрофи, в яку тягне світ рф, почавши варварську війну в Україні, – заявив Подоляк.

Відеозвернення Зеленського у своїх соцмережах також опублікували президент Української асоціації футболу Андрій Павелко, футболіст Андрій Ярмоленко та тренер збірної Олександр Шовковський. Звернення записано англійською мовою, воно триває менше двох хвилин.

Что сказав Зеленський глядачам фіналу ЧС з футболу:

– Сьогодні ми побачимо спільну перемогу і святкування людського духу. Різні країни і національності вирішують, хто з них найсильніший в справедливій грі, а не в грі вогнем. На зеленому полі, а не полі битв. Кожен батько хотів би відправити свого сина на футбольний матч, кожна мати хотіла б, щоб її син повернувся з війни.

Україні потрібен мир більше, ніж будь-що. Ми запропонували формулу миру, бо не може бути чемпіоном у війні. Не може бути нічиєї.

Стадіони стають порожніми після гри. Після війни стають порожніми міста. Ось чому війна повинна програти і мир – стати чемпіоном. Як тут, у Катарі, зараз. Кубок світу, а не світова війна, це можливо.

Чемпіонат світу з футболу доводить знову і знову, що різні країни і народи можуть вирішувати, хто найсильніший, у чесній грі, а не у грі з вогнем. На зеленому полі бою, а не на червоному полі битви. Ми запропонували світові Формулу миру, абсолютно чесну. Я оголошую про ініціативу скликання Глобального саміту Формули миру – цієї зими. Саміту для об’єднання усіх народів світу навколо ідеї глобального миру.

16 грудня CNN повідомила з посиланням на джерело, що прохання президента України Володимира Зеленського закликати до миру на планеті перед початком фіналу чемпіонату світу-2022 в Катарі було відхилено ФІФА. Офіс президента України запропонував звернутися по відеозв’язку до вболівальників на стадіоні в Катарі та був здивований відмовою. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни