Зеленський: Понад 170 тисяч квадратних кілометрів залишаються небезпечними через міни, що не розірвалися. – Новини України

Зеленський: Понад 170 тисяч квадратних кілометрів залишаються небезпечними через міни, що не розірвалися. - Новини України

Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Український лідер Володимир Зеленський розповів, що на сьогодні понад 170 тисяч квадратних кілометрів нашої території залишаються небезпечними через ворожі міни і снаряди, що не розірвалися. Більшість цих територій – це аграрні зони. Про це президент сказав у своєму вечірньому відеозверненні.

– Провів важливі координаційні наради… Узгодили порядок дій на найближчі тижні. Обговорили сьогодні також гуманітарне розмінування – те, що життєво важливе, буквально. На сьогодні понад 170 тисяч квадратних кілометрів нашої території залишаються небезпечними через ворожі міни і снаряди, що не розірвалися. Істотна частина цієї території – це земля наших аграріїв, земля, що обробляється. Сьогодні обговорили, як активізувати цю роботу: прискорити гуманітарне розмінування, збільшити відповідну співпрацю із партнерами. І обговорили, як підтримати наших аграріїв. Почалася вже друга посівна через повномасштабну війну. Минулого року героїчні зусилля наших фермерів, усіх працівників та робітниць аграрної сфери дозволили зберегти українське аграрне виробництво – глобальну роль України як гаранта продовольчої безпеки. І я дякую всім, хто зробив свій внесок у це. Відповідні кроки на підтримку галузі опрацьовується урядом, – зазначив президент.

Зеленський також розповів, що сьогодні ситуація в енергетиці стабілізована. Фактично на всій вільній території держави забезпечуються енергетичні потреби українців – відповідно до можливостей генерації, зазначив він. Україна вже готується до наступного опалювального сезону – це стосується як накопичення ресурсів, так і нового захисту наших енергетичних потужностей.

Зеленський також зазначив, що найближчі тижні будуть достатньо активними з погляду міжнародної комунікації. Насамперед для того, щоб посилити нашу оборону, а також для того, щоб посилити українські позиції у боротьбі за справедливість, тобто у боротьбі за покарання російських убивць.

– Готуємо новини. Працюємо і з того, щоб додати нові санкції проти Росії. Днями Канада зробила великий крок, розширивши санкції на імпорт російського алюмінію та сталі. Я дякую Канаді за це рішення – за цей сигнал міжнародній спільноті. Повинні не лише обмежити здатність держави-терориста оминати існуючі санкції, а й запроваджувати нові – щоб Росія не могла адаптуватися до глобального тиску. Чим меншою буде російська здатність адаптації до санкцій, тим швидше зможемо відновити територіальну цілісність нашої держави та повернути світ Україні, – зазначив президент.

Раніше Зеленський записав черговий відеозвернення до українців, в якому висловив подяку нашим енергетикам і всім, хто причетний до ліквідації наслідків російського масованого удару по Україні 9 березня. За його словами, наразі всі міста та громади, де були проблеми з енергопостачанням, знову загоєні. Також глава держави наголосив на успішній реалізації програми з обміну ламп.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни