Заступник міністра юстиції назвала ключові акценти “юридичного Рамштайну” – Новини України

Заступник міністра юстиції назвала ключові акценти "юридичного Рамштайну" - Новини України

Фото: facebook.com/iryna.mudra.7

Мета конференції “Об’єднані заради справедливості”, яку називають “юридичним Рамштайном” – дати оцінку всіх подій за майже 9 років війни Росії проти України. Про це повідомила заступник міністра юстиції Ірина Мудрая у своєму Фейсбуці.

– Ключові акценти – створення Спеціального трибуналу за злочин агресії РФ, а також Механізму компенсацій – це вже наша тема з Маркіяном Ключовським. Саме по ній брала участь у панельній дискусії “Спецільності міжнародної cooperation в сферах freezing, seizing і confiscating of assets”, – написала Мудра.

За її словами, відкрив дискусію спеціальний гість панелі – прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Учасники конференції обговорили такі теми:

Україна здобула глобальну підтримку. Йдеться про рішення Генасамблеї ООН щодо компенсаційного механізму; 17 лютого уряд Нідерландів дав згоду на створення в Гаазі міжнародної організації – Реєстру збитків, завданих Україні з боку Росії; Наступний крок – створення Компенсаційної комісії та Компенсаційного фонду. Планується, що Фонд наповнюватиметься активами Росії, які заморожені там; Блокування активів Росії та підсанкційних осіб, їх подальша конфіскація та передача до Компенсаційного фонду; Отримання Україною заморожених активів РФ із Компенсаційного фонду.

Як зазначила Мудра, велике значення має співпраця з G7, а саме створення спільного документа, який фіксував би рішення про конфіскацію заарештованих активів Росії до Компенсаційного фонду. На її думку, таке рішення буде “зеленим світлом” для країн-партнерів для старту процесів передачі заморожених активів до фонду.

– На окрему увагу заслуговує постійна робота з розшуку та арешту активів підсанкційних осіб Росії за кордоном. Тут потрібні спільні події. Так, група під керівництвом Андрій Єрмак розробляє та вдосконалює санкції, формує списки нових підсанкційних осіб, але потрібна зустрічна робота партнерів. Так, вона відбувається, але не так швидко, як ми цього хочемо, – наголосила чиновниця.

Також заступник міністра зазначила, що країни-партнери, які підтримували Україну з перших днів війни, залишаються та продовжують співпрацю з нашою країною. Мудра підкреслила, що в результаті партнерами приймаються рішення, які наближають нашу перемогу не лише на юридичному фронті.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни