За рік «Калуська енергетична компанія» замінила 463 метри теплових мереж

22 грудня Калуська міська рада затвердила звіт про фінансово-господарську діяльність комунального підприємства «Калуська енергетична Компанія» за рік діяльності: два місяці 2021 року  та 10 місяців 2022 року. 29 Грудня, 2022, 17:00 Калуш Переглядів: 165 Ілюстроване фото. Втрати теплової енергії в мережах за рік склали 27%

Нагадаємо, підприємство почало надавати послуги з централізованого водопостачання, водовідведення та теплопостачання з 1 листопада 2021 року.

Щодо теплопостачання, то як зазначено у звіті, в міжопалювальний період було оптимізовано схему теплопостачання міста від котелень підприємства, внаслідок якої централізоване теплопостачання буде здійснюватися лише від чотирьох  котелень (попереднього опалювального сезону працювали сім котелень). Від централізованої системи теплопостачання було від’єднано 57 багатоквартирних житлових будинків, частину бюджетних установ та інших споживачів. Відтак в  опалювальному сезоні 2022-2023 комунальне підприємство надає послугу теплопостачання тільки жителям шести багатоквартирних житлових будинків, трьом дошкільним навчальним закладам, трьом навчальним закладам, міській бібліотеці, управлінню освіти, виставковому залу та філії дитячої поліклініки, інформують “Вікна”.

«Проведення оптимізації було вимушеним кроком, оскільки система теплопостачання міста впродовж останніх років була повністю розбалансована і її робота була вкрай збитковою для підприємства. А саме, кількість споживачів послуги теплопостачання в багатоповерхових будинках становило 35%. Внаслідок чого склалася ситуація, що один стояк теплової мережі в 5-поверховому будинку подавав тепло тільки на 1-2 квартири, замість 4-5 запроектованих в кожному під’їзді. Це приводило до значних втрат теплової енергії. Також важливою причиною проведення оптимізації теплопостачання був стан теплових мереж і котельного обладнання, які потребували негайної заміни», — зазначено у звіті.

Так, в опалювальному сезоні 2021-2022 років котельні виробили 17,31 тис. Гкал теплової енергії, а споживачам було реалізовано 12,63 тис. Гкал. Втрати теплової енергії в мережах склали 27%.

Ці втрати, а також значна заборгованість населення за теплопостачання, призвели до значної заборгованості за спожитий газ перед газопостачальною компанією «Нафтогаз Трейдинг». Як пішлося раніше, борг за газ становить близько 5,5 млн гривень, комунальне підприємство планує його погасити різницею у тарифах.

Впродовж року комунальне підприємство виконувало як заміну аварійних ділянок теплових мереж, які подають теплоносій від комунальних котелень, так і заміну тепловпродовж опалювального сезону 2021-2022 років аварійні бригади підприємства ліквідували 186 поривів на теплових мережах міста, — повідомляє «Калуська енергетична компанія» у річному звіті.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни