З усіх пацієнтів, яких госпіталізували, лише 2% вакциновані — Руслан Марцінків

В Україні стрімко зростає захворюваність на ковід. У місті теж. До порівняння: за 2020 рік 239 людей померли від коронавірусу. І лише за 9 місяців цього року померло 343 людей. І це ще до «Дельти».

29 Вересня,
2021,
14:45
Прикарпаття

Переглядів: 85


Ілюстрація. У “червоній зоні” мають бути вакциновані 100% працівників.

Про це на Facebook-сторінці написав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, інформують “Вікна”.

“Зараз ситуацію контролюємо. Але за динамікою вже можемо передбачити, що пік захворюваності припаде на кінець жовтня — початок листопада. 

З вересня бачимо стрімке зростання захворюваності. Наповненість наших лікарень зараз — 70%. Вони працюють на повні можливості. Вже йде мова щоб відкривати для ковідних хворих додаткові відділення.

З усіх пацієнтів, яких госпіталізували, лише 2% вакциновані. Але їх форми захворюваності не такі важки — вони не киснезалежні. Але третя хвиля захворюваності розгортається швидко і потребує набагато більше кисню.

Тому нагадаю, що вакцинація — це основний спосіб профілактики коронавірусної хвороби та її важких форм. Сьогодні вакцини «Астразенека», «Коронавак» і «Пфайзер» доступні у всіх наших центрах вакцинації в достатній кількості. І для першої, і для другої доз”, — йдеться в повідомленні.

З такими умовами «червона зона» не за горами. Якщо ж Івано-Франківськ туди потрапить, в силу вступлять нові обмеження, які тепер відштовхуватимуться від кількості вакцинованих людей. Наприклад, для того, щоб заклад харчування працював у «червоній зоні», треба буде, щоб він мав 100% вакцинованих працівників і 100% вакцинованих відвідувачів.

Тобто швидше за все, якщо буде червона зона, заклади харчування будуть доступні тільки для людей із зеленим паспортом вакцинації (тобто і працівник і відвідувач має отримати дві дози вакцини).

Світова статистика каже, що 90% вакцинованих захищають більшість людей від пандемії. Державна влада каже, треба 100% вакцинованих. Але в міру протипоказань реальна планка, яку можна досягнути — це 95%. І до цього треба тягнутися.

“Тому нагадую: важливо вакцинуватися! А ще — маски, миття рук та інші заходи особистої безпеки. Від цього залежить не тільки ваше життя”, — написав Руслан Марцінків.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни