Укрзалізниця запустить жіночі купе у тестовому режимі – Новини України

Укрзалізниця запустить жіночі купе у тестовому режимі - Новини України

Фото: t.me/UkrzalInfo

Укрзалізниця запустить жіночі купе у пілотному режимі після обговорення теми у соцмережах та створення петиції. Про це 23 травня у фейсбуці повідомив керівник з комунікацій та маркетингу пасажирського напрямку Олександр Шевченко.

– Кого пускатимуть до жіночих купе? Жінок, трансжінок, мам з дітьми до 6 років будь-якої статі. Цей діалог ще відкритий. На яких маршрутах чекати? Ще точно не визначено, але це маршрути далекого сполучення, пасажири яких проводять у дорозі багато часу, – написав він. 

Купити квиток у жіночі купе можна буде через застосунок Укрзалізниці. Доплачувати за жіноче купе не потрібно. Аби експеримент перетворився на постійну практику, жіночі купе мають користуватися попитом впродовж декількох місяців.

За словами Шевченка, у 2010 році Укрзалізниця вже запроваджувала таку послугу на декількох обраних маршрутах далекого сполучення, але вона не користувалася попитом, адже була доступною виключно у касах. 

В Укрзалізниці нагадали, що всі нові та модернізовані вагони  – а це близько 15% вагонів у активному використанні – наразі оснащені камерами відеоспостереження та кнопками виклику провідника. Для провідників є чіткий алгоритм дій у разі сигналу про домагання.

Голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко повідомив, що компанія проводить консультації з юристами, міжнародними та українськими громадськими організаціями.

Протягом останніх тижнів у соцмережах не стихали обговорення щодо домагань у потягах та ідеї створення спеціальних жіночих купе. Зокрема, за створення жіночих купе виступила співачка Alina Pash. На сайті уряду зареєстрували петицію про створення окремих вагонів для жінок та чоловіків. Вона набрала необхідних 25 тисяч голосів. 22 травня ідею пілотного проєкту щодо запуску окремих купе для жінок підтримала очільниця партії «Слуга народу» народний депутат Олена Шуляк.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни