У ТОП-24 від “Прозорро.Продажі” з Прикарпаття потрапив лише Івано-Франківськ

“Прозорро.Продажі” склали рейтинг міст, які під час війни найактивніше використовували онлайн-аукціони для управління комунальним майном. З Прикарпаття у ТОП-24 лише Івано-Франківськ. 08 Березня, 2023, 11:30 Прикарпаття Переглядів: 163 Державні онлайн-аукціони “Прозорро.Продажі” є обовʼязковими для органів місцевого самоврядування Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Загалом за цей рік із 24 лютого 2022 по 24 лютого 2023 із системою активно працювали 304 міста, які провели майже 4500 аукціонів з малої приватизації, оренди комунального майна, продажу та здачі в оренду земельних ділянок, — повідомляє “Прозорро.Продажі”.

Очолили рейтинг Ковель, Нововолинськ та Кропивницький. Зокрема, Ковель, який опинився на першій сходинці рейтингу, провів 44 успішних аукціони з 58 оголошених, та отримав за їхніми підсумками майже 27 млн гривень. Ковель також має найвищий показник середньої конкуренції на торгах з-поміж інших міст — 2,05 учасники.

До першої пʼятірки, окрім перелічених міст, також потрапили Тернопіль та Верхньодніпровськ.

На сьому місці у рейтингу — Львів (це місто  за рік повномасштабної війни заробило на управлінні комунальним майно найбільше серед інших громад, — понад 230 млн гривень).

12 місце у рейтингу посів Івано-Франківськ. Інших міст з Прикарпаття у ТОП-24 немає.  

Сумарний дохід міст, які потрапили до рейтингу, складає майже пів мільярда гривень, які громади можуть скерувати на потреби, спричинені або поглиблені війною, — повідомляють його укладачі.

Рейтинг міст був сформований за такими критеріями:

З-поміж усіх міст, які працювали з системою під час року повномасштабної війни, до рейтингу відібрані міста, у котрих за рік було понад 40 успішних аукціонів.

Рейтинг формувався як сума таких показників:

Бал за використання системи за трьома обов’язковими напрямами. Максимальна кількість балів 3 (1 — ринок землі, 1 — оренда комунального майна за законодавством, 1 — мала приватизація).

Бал за конкурентність відносно міста з найвищим показником конкурентності торгів. Найвищий показник середньої кількості учасників на аукціонах складає 2,05 у Ковеля. За допомогою цього показника можна визначити в тому числі наскільки ефективно місто працює у системі та заохочує покупців брати участь в аукціонах.

Бал за успішність, який вираховується шляхом ділення показника успішності аукціонів цього міста на аналогічний показник найуспішнішого міста.

У цьому рейтингу показник за доходами від аукціонів не був переважаючим, адже на ціну за квадратний метр нерухомості або гектар землі впливають і розмір громади, і чисельність населення, і наближеність до бойових дій.

Нагадаємо, управління майном громадами, а саме продаж обʼєктів малої приватизації, оренда комунального майна та оренда й продаж земель комунальної власності через державні онлайн-аукціони “Прозорро.Продажі” є обовʼязковими для органів місцевого самоврядування відповідно до законодавства.

Прозорро.Продажі — держпідприємство, що підпорядковується Міністерству економіки. ДП “Прозорро.Продажі” забезпечує роботу електронної торгової системи, в якій відбуваються онлайн-аукціони з продажу та здачі в оренду публічних активів.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни