У США пообіцяли передати Україні активи російських олігархів слідом за Малофєєвим – Новини України

У США пообіцяли передати Україні активи російських олігархів слідом за Малофєєвим - Новини України

Сполучені Штати передадуть Україні конфісковані активи російського олігарха Костянтина Малофєєва та інших громадян Росії. Про це заявив генеральний прокурор США Меррік Гарленд, пише Reuters.

Гарленд зазначив, що Міністерство юстиції США звинуватило Малофєєва у порушенні санкцій, введених проти Росії після її вторгнення до України. Американська сторона вважає, що він фінансував росіян, які просувають пропаганду у тимчасово окупованому Криму.

У результаті генпрокурором США було оголошено рішення про конфіскацію мільйонів доларів з рахунку в американській фінансовій установі та передачу їх Україні.

– Хоча це перша передача Сполученими Штатами конфіскованих російських коштів на відновлення України – вона не буде останньою, – запевнив американський генпрокурор.

Йдетьсяпро активи Малофєєва на загальну суму 5,4 мільйонів доларів. У які терміни Києву передадуть кошти – Гарленд не уточнив.

ДОВІДКА

Російський підприємець та мільярдер Костянтин Малофєєв є власником акцій «Ростелекому», головою ради директорів групи компаній «Царгород» та засновником кількох російських телеканалів. З 2014 року він перебуває під санкціями 27 країн Європейського союзу, США та Канади.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни