У Підгірках відновлюють повстанську криївку

Завершується ремонт криївки в житловому масиві Підгірки. Роботи тут тривають близько трьох тижнів. 31 Березня, 2023, 11:00 Калуш Переглядів: 289 На Великдень заплановане повторне відкриття оновленої криївки. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Як повідомила «Вікнам» виконуюча обов’язки начальника управління культури, національностей та релігій Калуської міської ради Ольга Яковина, криївка знаходилася в аварійному і небезпечному для відвідувачів стані. Так криївка розташована на схилі, її підмивала вода, відтак тут осунулася стіна та обвалилися балки перекриття. В рамках відновлювальних робіт стіни і покрівлю укріпили бетоном, а всередині провели опоряджувальні роботи. По суті залишилося засипати криївку грунтом і відновити первісний вигляд території.  Загальний бюджет усіх робіт – в межах 100 тис. гривень.

Крім того поблизу криївки планують встановити стаціонарний чотириметровий стіл для проведення історичної реконструкції «Повстанський Великдень». Саме на Великдень заплановане повторне відкриття оновленої криївки.

Нагадаємо, криївку та пам`ятний знак загиблим воїнам ОУН в лісовому масиві мікрорайону Підгірки було урочисто відкрито у вересні 2017 року. Раніше її знайшли та відбудували активісти. Відтоді  криївка функціонувала як музей.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни