У Мін’юсті озвучили основу системи із притягнення Росії до відповідальності – Новини України

У Мін'юсті озвучили основу системи із притягнення Росії до відповідальності - Новини України

Залучення Росії до всебічної міжнародної відповідальності матиме вирішальне значення майбутнього світового порядку. Про це заявила заступник міністра юстиції Ірина Мудра на щорічній зустрічі Світового економічного форуму.

– Сьогодні Україна захищає не лише свій суверенітет та територіальну цілісність. Україна відстоює демократичні цінності, права людини та верховенство права всього світу. Залучення держави-агресора Росії до всебічної міжнародної відповідальності матиме вирішальне значення для майбутнього світового порядку. Це продемонструє будь-якій агресивній державі реальні правові наслідки збройної агресії, – сказала чиновниця.

Також Мудра назвала три основні складові системи притягнення до відповідальності РФ:

Розслідування військових злочинів Россії українською системою кримінальної юстиції та правоохоронними органами іноземних держав, розслідування військових злочинів МКС, а також притягнення Росії до відповідальності у судах;

Створення Спеціального трибуналу щодо розслідування злочину агресії проти України з метою залучення вищого військово-політичного керівництва Росії до відповідальності за злочин агресії проти України;

Стягнення репарацій з агресора, у тому числі шляхом створення міжнародного компенсаційного механізму, посилення санкційних заходів та конфіскації державних активів Росії та підсанкційних осіб та їх перепрофілювання для відшкодування збитків жертвам військових злочинів Росії та відновлення України.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни