У Калуській громаді планують капітально відремонтувати дві дороги

Минулого року на території громади коштом міського бюджету капітально не відремонтували жодної дороги: спочатку заклали 6 млн гривень на дві дороги в Калуші, які примикають до вул. Окружної. Проте згодом фінансування зняли.

06 Лютого,
2022,
12:00
Калуш

Переглядів: 556


2021 року з бюджету громади не фінансувався капремонт доріг, зате видатки на поточний ремонт склали майже 15 млн гривень

Програмою капітального ремонту та утримання об’єктів  благоустрою і дорожньо-мостового господарства на 2022  рік (у початковій редакції) на капремонт доріг у 2022 році планували спрямувати 20 млн гривень і ще 3 млн гривень — на капіремонт міжквартальних проїздів і тротуарів. Після перегляду програми 27 січня з 23 млн гривень залишилося близько 6,7 млн гривень: кошти розподілені  на капітальний ремонт двох доріг. Капремонту міжквартальних проїздів у цьому році вже не планують, інформують “Вікна”.

Зокрема, близько 5,6 млн гривень передбачили на капремонт вулиці Окружної у Калуші. Це не та Окружна, яку два роки тому передали державі і яку зараз ремонтують коштом державного бюджету. За словами заступника начальника УЖКГ Калуської міської ради Тараса Фіцака, йдеться про комунальну дорогу, яка має аналогічну назву і проходить від вул. Долинської вгору до лікарні на вул. Каракая. Її протяжність — 800 метрів. Ширина дороги після капремонту складе 14 метрів. Проєкт передбачає влаштування тротуарів, яких зараз немає зовсім. Кошторисна вартість капремонту — близько 11 млн гривень. Половину виділяють з міського бюджету, іншу — очікують із державного. За словами Тараса Фіцака, міська рада подала цей проєкт на фінансування з державного бюджету, гарантувавши виділення 50% необхідної суми з бюджету громади. Попередньо цей запит погодили.

Друга дорога, яку планують капітально відремонтувати цього року, — на вул. Січових Стрільців у селі Сівці-Калуській, на що передбачили майже 1,2 млн гривень. Йдеться про проєкт, який тягнеться з минулого року. Нагадаємо, у 2019 році року одним з переможців конкурсу Бюджету участі став «Благоустрій вулиці Січових Стрільців в селі Сівці-Калуській» з бюджетом 148 тис. гривень. Проєкт передбачав проведення профілювання дорожнього покриття з улаштуванням щебеневої основи. Проте з’ясувалося, що, у першу чергу, тут потрібно відвести воду, тож на влаштування щебеневого покриття  залишалося замало коштів. Зважаючи, що дорога потребує капремонту, було вирішено проводити закупівлю на всю кошторисну вартість з розрахунку, що 2022 року на цю дорогу будуть виділені бюджеті кошти. Тендер провели у серпні минулого року на понад 1,8 млн гривень, а його переможцем стало калуське приватне підприємство «НВПП Комбі» з пропозицією близько 1,3 млн гривень.

За договором, термін виконання робіт — до кінця листопада 2022 року. Торік підрядник освоїв 148 тис. гривень, цього року — заклали решту. Протяжність дороги на вул. Січових Стрільців у Сівці-Калуській — близько 500 метрів.

До речі, минулого року з бюджету Калуської громади не фінансувався капремонт доріг, зате видатки на поточний ремонт склали близько 15 млн гривень. А на 2022 рік на поточний ремонт доріг заклали вдвічі менше — 7,5 млн гривень.

Більше про розподіл коштів — у публікації “На які об’єкти у Калуші розподілили бюджетні кошти?”.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни