У Калуші підбили підсумки реалізації проєкту з підтримки вимушених переселенців

20 лютого у Калуші підбили підсумки реалізації завдань проєкту «Екстрене реагування задля збереження життя ВПО в Івано-Франківській області», який реалізує Громадський центр «Еталон» з Івано-Франківська за фінансування Угорської Екуменічної Служби Допомоги. 21 Лютого, 2024, 10:00 Калуш Переглядів: 273 На початку війни Калуський район прийняв 32 тисячі вимушених переселенців Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Угорська Екуменічна Служба Допомоги надає підтримку внутрішньо переміщеним особам в західних областях України з перших днів війни. Перший етап проєкту «Екстрене реагування задля збереження життя ВПО в Івано-Франківській області» тривав впродовж року і завершився 28 лютого 2023 року, другий етап — тривав до 29 грудня 2023 року. Його реалізовували в Калуському районі, у Верховинській, Богородчанській і Надвірнянській громадах, інформують “Вікна”.

Як повідомила заступниця голови Калуської РДА Ярослава Гасяк, на початку війни Калуський район прийняв 32 тисячі вимушених переселенців, а зараз зареєстровано близько 15,8 тисячі. В районі функціонують п’ять прихистків для вимушених переселенців: три — на території Калуської громади та по одному — у Войнилівській і Вигодській громадах. Загалом тут проживає 114 осіб. Вже готують і найближчим часом відкриють ще два прихистки — у Войнилові та Верхні.

Від «Еталону» минулого року вимушені переселенці отримували набори харчових продуктів, засобів гігієни, постільну білизну, а для прихистків надавали посуд, побутову техніку тощо. Також проводили літній табір для дітей з-поміж ВПО, перед початком нового навчального року їм дарували портфелі зі шкільним приладдям, надавали подарунки до Дня Святого Миколая. Засоби гігієни також надавали Калуському геріатричному центру. Окрім того, коштом донорів були організовані курси робототехніки в Івано-Франківську для вчителів шкіл, де найбільше дітей ВПО. Також навчання пройшли п’ятеро вчителів з Калуської громади.

Як зазначила голова правління громадського центру «Еталон» Леся Аронець, за звітний період вимушеним переселенцям було роздано 8105 наборів. Також було укомплектовано шість прихистків. Також з вимушеними переселенцями працювали професійні психологи.

Щодо перспектив продовження проєкту на 2024 рік, то поки що невідомо, який ресурс зможуть акумулювати угорські благодійники для допомоги вимушеним переселенцям в Івано-Франківській області. За словами Лесі Аронець, продуктові набори зможуть отримати близько 1000 ВПО — люди з інвалідністю та одинокі особи похилого віку. Акцент зміщується на соціалізацію вимушених переселенців, щоб допомоги їм заробляти самостійно. Наприклад, йдеться про допомогу для започаткування власної справи. Громадський центр «Еталон» звернувся до представників громад, щоб ті сформулювали свої пропозиції. На основі їхніх ідей буде прораховано потребу у коштах та нададуть запит донорам на фінансування.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни