У Івано-Франківську розгорнуть 100 додаткових ліжок для дітей, хворих на коронавірус

Про це йшлося на брифінгу щодо епідеміологічної ситуації та  стану вакцинальної кампанії на Прикарпатті.

02 Лютого,
2022,
08:30
Прикарпаття

Переглядів: 154


Ілюстроване фото. На Прикарпатті 7 лікарень приймають хворих на коронавірус дітей

Ситуація залишається складною. За даними лабораторних досліджень, у області циркулює штам «Омікрон», тому спостерігається значне зростання кількості хворих, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Особливо ця цифра зросла серед дитячого населення, де у 22,6 рази збільшено кількість хворих порівняно з січнем 2021 року, інформують “Вікна” з посиланням нна Івано-Франківську ОДА.

Також за минулу добу значно зріс відсоток завантаженості ліжок у медичних закладах: з 64 до 67%. У двох лікарнях, які госпіталізують дітей з COVID-19, цей показник складає 100 %. Томі сьогодні в Івано-Франківську додатково буде розгорнуто ще 100 ліжок для дітей. 

Така ситуація значно збільшує навантаження на  медичних працівників, рівень захворюваності серед яких теж збільшився вдвічі. Тому  учасники брифінгу вчергове звернулися до жителів області із закликом до проведення вакцинації від небезпечної недуги.

«Упродовж січня цього року на 51% менше людей вакцинувалося порівняно із груднем минулого. Загалом першою дозою в області провакциновано 32,5% населення, повний курс двома дозами антиковідної вакцини отримали 29,8% жителів, — зазначила заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко.У нас в наявності є всі необхідні вакцини, працюють всі центри вакцинації, пункти щеплення та мобільні бригади. Тому просимо вас, приходьте і вакцинуйтесь, оскільки вакциновані люди переносять захворювання у легшій формі».

Заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Дзьомбак відзначив, що у 14-ти громадах кількість вакцинованих у віковій категорії 60+ складає менше 20%, що є дуже тривожним сигналом. Адже показники летальності найвищі саме серед населення похилого віку. 

Головний санітарний лікар області Руслан Савчук закликав людей при перших ознаках захворювання звертатися до сімейного лікаря та проводити тестування. Всі комунальні заклади  області отримали швидкі тести на антиген. Тестування у лабораторії проводиться безкоштовно і за добу  можуть опрацювати до 5000 зразків. Тому вчасно виявлений вірус і призначення лікаря допоможуть запобігти ускладненням.

Станом на 1 лютого на стаціонарному лікуванні перебувають 2265 пацієнтів, із якких 145 — у відділеннях реанімації, а 41 — підключені до апаратів ШВЛ. 32% хворих є кисневозалежними. 31 січня зафіксовано 11 летальних випадків.

Для госпіталізації дітей із COVID-19 розгорнуто 229 ліжок, з яких 164 ліжка або 71,6% зайнято пацієнтами. 31 січня госпіталізовано 14 дітей.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни