У Голині виготовлять на передову 50 бліндажних пічкок-«чверток»

З початком повномасштабного вторгнення росії Голинська громада активно допомагає воїнам ЗСУ. На всі потреби захисників місцеві волонтери реагували миттєво. 14 Листопада, 2022, 19:00 Калуш Переглядів: 481 Жартівливо бліндажні пічки називають «чвертками», адже з розрізаного газового балона виходить чотири штуки.

Зокрема, готували сухі борщі, тушонки, солодощі, плели маскувальні сітки, вервиці, виготовляли окопні свічки, відправляли автівки.

З настанням холодів хлопці на передовій потребують бліндажних печей («буржуйок») для того, щоб посушити одяг, зготувати їжу і просто зігрітися.

Волонтер Іван Мазурик в коментарі «Вікнам» зазначив, що з ідеєю виготовити бліндажні печі одразу звернувся до найкращого коваля — Івана Боднаря з Кадобної. Майстер запропонував виготовляти пічки із газових балонів. Згодом попросили голинян приносити металеві ємкості. Не всі мали змогу принести особисто, тому волонтери приїжджали до них додому. Тільки за день вдалося зібрати сім балонів.

Коваль Іван Боднар зізнається, що йому доводилося неодноразово ночувати у полі, в лісі, при низьких температурах. Тому розуміє потреби захисників:

«Зараз у нас зима, війна. Хлопці теж цілий день на полях, лісах, взуття мокре. Якщо дощ, взуття теж мокре. Якщо спальник у бліндажі, теж сирість натягує. А коли спальник біля буржуйки потримати, щоб він підсох, тоді зовсім інша справа. Так і одяг можна посушити, і взуття на ніч, і їсти зготувати».

Пічку намагався зробити багатофункціональною і зручною. А ще — використовував простий і якісний матеріал за доступною ціною. Жартівливо бліндажні пічки називають «чвертками», адже з розрізаного газового балона виходить чотири штуки.

Вага портативної печі — 10 кг. Найголовніше, щоб піч мала добру тягу і щоб хлопці були уважними при користуванні, наголошує коваль з Кадобної.

Так, у зв’язку з плановими виключеннями світла, звісно, стало працювати тяжче. Але безвихідних ситуацій не буває— є нетямущі майстри, вважає Іван Боднар. Тоді йому на допомогу приходить генератор і робота продовжується. Саме так сталося під час візиту “Вікон”, проте завдяки генератору роботу тривала.

Незабаром бліндажні печі поїдуть на фронт і будуть зігрівати наших захисників. Наразі готові 4 печі, у процесі роботи — 16, а загалом планують відправити 50 портативних печей.

За словами Івана Мазурика, зараз є велика потреба у листовому металі. Тому всіх небайдужих просять приносити матеріал. Необов’язково, щоб метал був в ідеальному стані: може бути навіть вживаний і поржавілий.

З Голиня на захист України стали понад 100 захисників. Проте точної цифри, окрім військкомату, ніхто назвати не може, каже Іван Мазурик. Висновки можна зробити, виходячи із кількості записок на Богослужіння за здоров’я.

«Хлопцям бажаємо, щоб всі були живі-здорові, повернулися з перемогою, адже без неї не буде миру. І щоб всіх оминала біда», — побажали хлопцям волонтери.

Ірина БОРАЧОК, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни