Види водонагрівачів та їх переваги й недоліки

Через війну в Україні можуть виникнути ситуації, коли гарячу воду планово або екстрено відключать. Для таких випадків краще мати автономну систему нагріву, до якої належить електричний водонагрівач. Пристрої бувають двох типів. Кожен має свої переваги та недоліки, тому й використовуються за різних обставин.

Накопичувальний водонагрівач

Такі прилади для нагріву води ще називають бойлерами. Різні за характеристиками накопичувальні водонагрівачі у Львові широко представлені в інтернет-магазині Алло. Моделі відрізняються своєю потужністю, об’ємом і розмірами.

Бойлери являють собою баки різних розмірів і форм (циліндр, прямокутник, куб) з системою управління та регуляцією температури, а також нагрівальним елементом всередині.

Переваги та недоліки бойлера

Цей вид водонагрівача має багато переваг:

  • Постійно підтримує задану температуру.
  • Має чудову теплоізоляцію, тому нагрівальний елемент не змушений постійно працювати.
  • Подає рідину до змішувача завдяки витісненню гарячої води холодною.
  • Може подавати воду навіть за низького тиску.
  • Нескладний в управлінні та монтажі.

Незважаючи на таку велику кількість плюсів, є й свої мінуси. По-перше, бойлер не може миттєво подати гарячу воду. Якщо ви тільки запустили прилад або злили попередній обсяг, то треба буде почекати деякий час, поки вода нагріється. По-друге, водонагрівач навіть з маленьким обсягом бака буде займати багато місця. Тому під нього треба виділити місце в санвузлі або на кухні.

Проточні водонагрівачі

Електричні проточні водонагрівачі повністю протилежні до бойлерів. Вони не набирають в себе воду, а нагрівають її безпосередньо під час відкриття крану. Робиться це за рахунок руху реле, яке активізує нагрівальний елемент. Проточні водонагрівачі компактні й не потрібують спеціально виділеного місця, а монтуються прямо в змішувач.

Переваги та недоліки проточних водонагрівачів

Проточні нагрівачі також мають низку вагомих переваг:

  • Нагрівання води за декілька секунд, завдяки високій потужності.
  • Компактний і майже непомітний зовнішній вигляд.
  • Забезпечує безперебійне постачання теплої води.
  • Не споживає електроенергію, коли кран закритий, оскільки знаходиться в режимі очікування.
  • Має систему регулювання температури.

Ознайомившись із перевагами, здається, що недоліків у такому пристрої просто не існує, але це не так. Проточний водонагрівач потребує значно більшої напруги. Його часто підключають до трифазної розетки й живлять на окрему силову лінію. Також ефективність водонагрівача такого типу залежить від вхідної температури води. Чим вона нижча, тим холоднішою буде вода в крані. Щоб отримати найгарячішу воду, вмикати його потрібно з дуже тихим напором, що вкрай незручно для миття великої кількості посуду або приймання душу. Тому такий варіант використовується переважно на дачах, в літніх кухнях або в якості додаткового обладнання.

Вибір потрібного обладнання залежить від потреб та умов проживання. Ознайомитись детальніше із різними моделями можна на сайті магазина Алло у Львові. Тут продається лише якісна техніка, яка має гарантію виробника. Покупцям доступні різні способи доставки та оплати, а також можливість оформити оплату частинами.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни