Магнітні бурі у лютому-2024: Сонце входить у пік активності та готується штормити – Новини України

Магнітні бурі у лютому-2024: Сонце входить у пік активності та готується штормити - Новини України

Фото: space.com

Метеорологи ще наприкінці минулого року налякали нас посиленням сонячної активності у 2024 році, оскільки наша зірка на ім’я Сонце набирає свого піку активності за останні 20 років. Демоверсію його активності ми бачили наприкінці 2023-го, коли північні сяйва, викликані магнітними бурями, спалахували навіть над Австралією, вивели з ладу половину космічних супутників і створили проблеми зі зв’язком авіакомпаній та дослідницьких груп в Антарктиді.

Люди також відчули на собі наслідки обурень Сонця: пригнічене самопочуття, запаморочення, збої серцевого ритму стали майже постійними супутниками навіть дуже здорових жителів Землі.

Лютий цього року, на думку прогнозистів Національного управління океанічних та атмосферних досліджень (NOAA), буде відносно спокійним – у ньому передбачається три магнітні бурі середнього ступеня потужності.

З 1 по 17 лютого сонячна активність буде невисокою, індекс геомагнітної активності К дорівнюватиме 2. Це означає, що її відчують метеозалежні люди, тому є сенс підготуватися та зміцнити свій імунітет, підготувати ліки, якщо є хронічні захворювання, щоб вони завжди були під рукою.

З 17 лютого капризи Сонця стануть потужнішими, і на Землю очікує магнітна буря на бал сильніша. Це вже може позначитися на самопочутті більшості людей, можливі млявість, погіршення уваги та концентрації, головний біль, загострення «хроніки».

З 18 по 19 лютого пройде сильна магнітна буря, К-індекс її дорівнюватиме 5. Потім кілька днів спаду геомагнітної активності – і 22 лютого знову геомагнітний шторм, але трохи слабший за попередній. Знову перепочинок перед бурею 27 лютого, яка вважатиметься помірною.

Навіть при слабкій магнітній бурі погіршення здоров’я може виявитися будь-яким можливим чином та індивідуально. Тому не варто нехтувати простими профілактичними правилами, причому дослухатися до свого організму треба вже за день-другий до прибуття сонячного шторму на Землю. Характер впливу магнітних коливань може залежати від віку, емоційного та психічного стану, від наявності хронічних захворювань, особливо серцево-судинної системи.

Список наслідків сонячної активності для людей широкий і включає головний біль, мігрень, запаморочення, стрибки тиску, порушення серцевого ритму, ломоту в тілі, біль у суглобах, загострення хронічних захворювань, загальну слабкість, зниження працездатності, порушення концентрації, безсоння, сонливість, апатію, депресивні настрої, підвищення тривожності, агресію, дратівливість.

Заходи протидії цим симптомам прості: здоровий сон, фізична активність (без надмірних зусиль) та правильне харчування. У дні геомагнітних бур, навіть помірних і слабких, краще прибрати з раціону жирну, копчену, солону їжу, додавши побільше овочів та зелені, обмежити споживання кави, віддавши перевагу сокам та морсам домашнього приготування.

І найголовніше – забезпечити собі будь-які позитивні емоції, щоби пройти період сонячного обурення з найменшими втратами фізичних та душевних сил.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни