Влада хоче створити в Умані “Другий Єрусалим”

В Умані планують створити центр під назвою «Другий Єрусалим». Керівник Офісу Президента України Володимира Зеленського заявляє, що в Умані повинні з’явитися нові готелі, аеропорт та лікарня. 19 Вересня, 2023, 14:30 Україна Переглядів: 464 Умань щороку приймає хасидів. Фото: поліція Черкащини Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Влада планує створити в Умані Черкаської області центр під назвою «Другий Єрусалим». Про такі плани розповів Андрій Єрмак в інтерв’ю LB.ua.

“Я особисто відповідальний за Умань від України, з боку Ізраїлю — міністр Елькін. Ми були з українсько-ізраїльською делегацією в Умані, побачили, що є велика кількість інвесторів, які готові вкладати кошти. І хочемо зробити з Умані туристичний центр, куди будуть приїжджати не тільки паломники. Там повинні з’явитися нові готелі, аеропорт, лікарня”, — розповів Єрмак.

Крім того, така програма, за його словами, є для всіх регіонів.

“У нас є така програма — “25 магнітів”, ми хочемо в кожній області зробити щось, що приваблюватиме інвесторів. Умань є одним з таких “магнітів”, — зазначив Єрмак.

Також він розповів, що хотів би обговорити проєкти з радником і зятем президента США Дональда Трампа Джаредом Кушнером.

“Я знаю, що він підтримує проєкти такого роду в усьому світі. Сподіваюся, рано чи пізно ми зустрінемося з ним і поговоримо на цю тему”, — резюмував Єрмак.

Як відомо, понад 37 тисяч паломників-хасидів цьогоріч відзначили 5784 юдейський новий рік Рош га-Шана в Умані.

Довідка. В Умані знаходиться могила хасидського цадика Нахмана з Брацлава, правнука засновника хасидизму Бааль Шем-Това. Він народився в Меджибожі, а помер у 1810 році в Умані. Він оселився в Умані незадовго до смерті, спеціально — в пам’ять про трагічну для євреїв подію часів Коліївщини, відому як Уманська різанина 1768 року. Тоді тисячі євреїв Умані відмовилися змінити віру і прийняли страшну смерть. Раббі Нахман велів поховати себе в цьому місті і заповідав своїм послідовникам, брацлавським хасидам, приїжджати молитися на його могилі — особливо на Рош га-Шана.

У радянські часи єврейське кладовище, де був похований цадик, віддали під звичайні городи. Саме поховання не чіпали, але паломників туди не пускали за жодних умов. Ослаблення заборони настало за часів перебудови: 200 брацлавських хасидів приїхали на могилу Нахмана у 1988 році. Після розпаду СРСР в Умань почали регулярно приїжджати хасиди з усього світу.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни