Валерій Залужний підтримав посилення відповідальності за дезертирство та непокору наказам командирів

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний закликав президента Володимира Зеленського підписати законопроєкт, який суттєво посилює кримінальну відповідальність військових. 20 Грудня, 2022, 11:30 Україна Переглядів: 237 Головнокомандувач заявив, що армія тримається на дисципліні.

Мова йде про посилення відповідальності за самовільне залишення військової частини чи місця служби, дезертирство, самовільне залишення поля бою або відмову діяти зброєю, непокору і невиконання бойових наказів, інформує Оперативне командування “Південь”.

«Сьогодні я змушений підняти досить складну тему – посилення відповідальності за самовільне залишення військової частини чи місця служби, дезертирство, самовільне залишення поля бою або відмову діяти зброєю, непокору і невиконання бойових наказів», — заявив Валерій Залужний.

Головнокомандувач  заявив, що армія тримається на дисципліні.

«І якщо прогалини в законодавстві не забезпечують її дотримання, а «відмовники» можуть сплатити штраф, розмір якого становить до десяти відсотків бойових виплат, або отримати покарання з випробуванням, це несправедливо. Більше того і це ключове, оголені ділянки фронту змушені закривати собою інші військовослужбовці, що призводить до збільшення втрат особового складу, територій та мирних людей на них. Часто втрачені позиції доводиться відновлювати штурмовими діями дуже дорогою ціною. Так не повинно бути», — зазначив Залужний.

За його словами, цій проблемі можна зарадити у більш м’який спосіб, але якщо йдеться про мирний час. В умовах війни потрібні швидкі дієві рішення.

«Чи існує загроза посилення безкарності командирів? Ні, командири так само несуть повну юридичну відповідальність за свої дії чи бездіяльність. І я повністю довіряю своїм підлеглим. Чи визнаю я наявність проблем, що призводять до самовільного залишення позицій? Так і працюю над їх усуненням. І проведені успішні операції щодо звільнення територій нашої держави є тому підтвердженням», — заявив Залужний.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни