ВАКС обирає запобіжний захід екс-голові Верховного суду Князєву, його спільника Горецького вже взяли під варту – Новини України

ВАКС обирає запобіжний захід екс-голові Верховного суду Князєву, його спільника Горецького вже взяли під варту - Новини України

Фото: facebook.com/Всеволод Князєв

У Вищому антикорупційному суді проходить засідання, на якому обирають запобіжний захід ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву, який попався на хабарі. Про це пише “Суспільне”.

Першому фігуранту у справі – адвокату Олегу Горецькому, підозрюваному в посередництві, вже обрали запобіжний захід. Його суд відправив під варту до 13 липня із правом вийти під заставу у розмірі 80 мільйонів гривень.

Під час засідання прокурор Ігор Щур наполягав на утриманні під вартою Горецького з альтернативою застави у розмірі 100 мільйонів 113 тисяч гривень та покладанням на нього низки зобов’язань. Держобвинувач вважає, що саме адвокат нібито “грав особливу роль” у справі, а Князєв – розподіляв між учасниками змови обов’язки.

За словами прокурора, Князєв розподілив зобов’язання між учасниками групи, яка неправомірно отримувала кошти. Особливу роль у ній нібито відіграв саме Олег Горецький.

– Він мав підшукувати справи людей, які згодні були надати неправомірну вигоду визначеному судовому рішенню. Утримувати та приховувати протягом визначеного членами цієї групи терміну неправомірної вигоди у таємному місці для зменшення ризиків викриття правоохоронними органами, – заявив прокурор.

Підозрюваний свою провину на суді не визнав. Він просив ВАКС відправити його під нічний домашній арешт, оскільки застава у 100 мільйонів гривень непорівнянна з його доходами.

– Про ризики виїзду. Я не виїжджав із України з початку повномасштабної війни. Це моя важлива позиція. З Князєвим ми ніколи не бачилися віч-на-віч. А щодо агента Горбурова, то він увійшов у мою довіру протягом кількох років, – підкреслив він.

У результаті суд частково задовольнив клопотання прокурора та відправив під варту Горецького. Наразі триває засідання щодо обрання запобіжного заходу Князєву.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Князєва затримали 15 травня на хабарі у 2,7 млн доларів, які він отримав від олігарха Костянтина Жеваго за рішення суду на його користь. Сам Жеваго відкинув звинувачення у причетності до хабаря.

Судді Верховного суду 16 травня на екстреному засіданні висловили недовіру Князєву. Це означає, що він втратив посаду голови Верховного суду, але все ще залишається його суддею. 18 травня Вища рада правосуддя дозволила взяти під варту ексголову Верховного суду. За відповідне рішення проголосували 14 членів ради.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни