В Україні зʼявився новий вид кримінального покарання – замість в’язниці пробаційний нагляд – Новини України

В Україні зʼявився новий вид кримінального покарання - замість в'язниці пробаційний нагляд  - Новини України

Фото: Getty Images

Мінюст оголосив про запровадження в Україні нового виду покарання у вигляді пробаційного нагляду. Замість в’язниці засуджений буде знаходитись під контролем органу пробації та виконувати певні зобов’язання. Пробаційний нагляд може бути призначено на строк від 1 до 5 років.

– Якщо ж засуджений вирішить, що можна не виконувати встановлені судом обов’язки під час перебування на пробації — йому можуть обмежити волю на строк до трьох років. При цьому пробаційний нагляд не зможе призначатися особам, які під час відбування цього виду покарання вчинили кримінальне правопорушення, – пояснили у Мінюсті.

Під час пробаційного нагляду засуджений має періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу, повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання, не виїжджати за межі України без погодження. Крім цього, на засудженого можуть одягнути електронний браслет, обмежити спілкування, пересування та проведення дозвілля, зобов’язати працевлаштуватися, пройти курс лікування від наркотичної чи алкогольної залежності, розладів психіки.

Пробацію будуть застосовувати у широкому колі статей Кримінального Кодексу: від наруги над могилою до публічних закликів до теракту, від домашнього насильства до перешкоджання професійної діяльності журналістів.

Запровадження пробаційного нагляду є частиною пенітенціарної реформи, запровадженої Мінюстом у 2020 році. За закон про пробацію Рада проголосувала 27 серпня. Він вступить у дію через шість місяців.

 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни