В Ужгороді встановили мініскульптуру “професора з окопу” Федора Шандора

В Ужгороді відзначили краєзнавця і науковця Федора Шандора, який нині захищає Батьківщину, та встановили на його честь мініатюрну скульптуру. 05 Січня, 2023, 12:30 Україна Переглядів: 158 На Закарпатті Федір Шандор — місцева знаменитість. Побачити його можна відтепер в Ужгороді щодня

Нині Федір Шандор — боєць 101-ї Закарпатської бригади тероборони. А ще він — професор Ужгородського національного університету та доктор філософських наук. У день повномасштабного вторгнення Федір провів три пари та поїхав у військкомат, пише пише Ua2day.

І хоча доктор наук перебуває на передовій, він не пропустив жодної пари. Двічі на тиждень після нічного чергування він проводить пари безпосередньо з окопу.

На Закарпатті Федір Шандор — місцева знаменитість. Він проводить екскурсії, організовує інтелектуальні ігри та щорічний сплав річкою Уж «Ужгородську регату».

Жодного бойового досвіду він не мав. За словами Шандора, війну він побачив зовсім не такою, як уявляв. Каже, що це війна новітніх технологій.

З 11 квітня професор Шандор разом зі своєю бригадою ТрО на передовій. За його словами, він не припиняв викладати. Ще від початку пандемії навчання проводилося дистанційно, тому дехто з колег навіть не здогадувався, що лекції Федір Федорович веде з окопів.

Шандор читає 6 лекцій на тиждень, графік узгодив із військовим керівництвом. Вночі — на чергування, а зранку сідає у бліндажі й «підключається» до студентів.

За словами професора, обстріли на напрямку, де він служить, не припиняються ні на годину. Лекції також читає під звуки ворожої артилерії.

Федір Шандор каже, відколи він на війні, студенти навчаються старанніше:

«Їм просто незручно пропускати лекції».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни