В одному “пункті незламності” можуть зарядити гаджети 40 калушан одночасно

28 грудня у Калуші провели позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС), на якому розглянути єдине питання — «Про функціонування «Пунктів незламності» на території Калуської міської територіальної громади». 28 Грудня, 2022, 13:00 Калуш Переглядів: 256 За півтора місяця в «пнкти незламності» на території Калуша звернулися 1453 людини

Як зазначив Калуський міський голова Андрій Найда, урядовою Поставною визначено, що «пункти незламності» мають працювати цілодобово або ж за графіками, які встановленні рішеннями місцевих комісій ТЕБ та НС. Потреби у цілодобовому режимі роботи «пунктів незламності» у Калуші  зараз немає, тож комісії запропонували затвердити графіки їхньої роботи, інформують “Вікна”.

Як зазначив міський голова, у разі повної відсутності електропостачання (блекауту) та проблем зі зв’язком, члени міської комісії ТЕБ і НС мають зібратися у приміщенні виконкому за три години й прийняти рішення щодо режимів роботи «пунктів незламності» відповідно до ситуації та інші рішення, важливі для громади.  

На території Калуша зараз розгорнуто такі стаціонарні «пункти незламності»:

  1. Манеж дитячо-юнацької спортивної школи на вул. Франка, 8а;
  2. Ліцей № 1 на вул. Франка, 6;
  3. Ліцей №3 на вул. Дзвонарській, 4;
  4. Фаховий коледж культури і мистецтв на вул. Ковжуна, 44;
  5. Палац культури «Мінерал» на вул. Чорновола, 20.

Окрім того, функціонують мобільний «пункт незламності»  —  намет від калуських рятувальників, який розгорнуто на вул. Пушкіна, та «пункт незламності» на вул. Грушевського, 25, який організувала громада Церкви «Благодать».

До цих семи «пунктів незламності» мають ще додати «пункт незламності» на базі ПК «Юність» на вул. Тихого, 6. Як повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради Іван Дембич, матеріали щодо цього «пункту незламності» вже подано на реєстрацію. Тут є все, що необхідно, — залишилося вирішити лише питання з генератором.

За словами Івана Дембича, для «пунктів незламності» закуплено і передано необхідне: чай, цукор, чайники, одноразовий посуд. Також закуплені подовжувачі — по 5 на 8 розеток кожен для кожного з пунктів. Таким чином в одному «пункті незламності» можуть зарядити телефони до 40 людей одночасно). Також  «пункти незламності», які розташовані на території  Калуша, забезпечені централізованим опаленням від твердопаливних котелень, водопостачанням, мають доступ до зв’язку та  інтернету.

Розроблено графіки чергувань працівників у «пунктах незламності».

Як повідомив Іван Дембич, за півтора місяця в «пнкти незламності» на території Калуша звернулися 1453 людини, з них 64 — за два останні дні. Найбільш популярним є намет рятувальників на вул. Пушкіна — 1206 звернень, у тому числі 51 — за 26-27 грудня. Треба сказати, що він розташований поблизу автостанції, тож вірогідно сюди також приходять погрітися і попити чаю пасажири, які очікують свого рейсу. Крім того, це єдиний «пункти незламності» на «посьолку». Усі інші розташовані в центральній частині міста.

За рішенням комісії ТЕБ і НС встановлено такий режим роботи «пунктів Незламності»:

  •  в закладах освіти (ліцей №1, ліцей №3 і фаховий коледж культури і мистецтв) — з 8.00 до 17.00 в робочі дні;
  •  манеж ДЮСШ, ПК «Мінерал»  і ПК «Юність»  — з 8.00 до 17.00 щоденно;
  • мобільний «Пункт незламності» на вул. Пушкіна — цілодобово.

Громаді Церкви «Благодать» рекомендували встановити графік роботи «Пункту незламності» з 9.00 до 17.00 щоденно, крім неділі.

Ці графіки набрали чинності з 28 грудня.

Богдана ТИМЧИШИН, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни