В Міноборони розказали, навіщо РФ проводить примусову паспортизацію українців: частина гібридної війни – Новини України

В Міноборони розказали, навіщо РФ проводить примусову паспортизацію українців: частина гібридної війни - Новини України

Фото: flickr.com/photos/moscow-live​

Російські загарбники примусово видають паспорти РФ мешканцям тимчасово окупованих територій для того, щоб узаконити репресії проти українців. Про це заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. 

– Паспорти – це гібридна зброя Російської Федерації. РФ воює не лише ракетами, артилерією, пропагандою, інформаційно-психологічними операціями, а й своїми паспортами. Це спрямована, добре розроблена, масштабна кампанія, яку вони реалізовували ще до 2014 року, як один з елементів готування до війни. Зараз вони використовують паспортизацію для зміцнення свого злочинного режиму на тимчасово окупованих територіях України”, – наголосила Маляр.

Вона додала, що росіяни діють у два способи:

заохочують, спонукаючи наших громадян на тимчасово окупованих територіях самостійно виявити ініціативу та отримати паспорт;

залякують, погрожують розправою та фізично змушують оформити російський паспорт.

При цьому окупанти приховують, що  паспорт легалізовує насильницькі дії РФ по відношенню до громадянина, оскільки в РФ таке насильство дозволено законом.

– Так, це порушення норм міжнародного права, але наявність в особи російського паспорту de facto позбавляє Україну та міжнародну спільноту можливості ефективної допомоги, – пояснила Маляр.

За її словами,  влада РФ роздає паспорти не для захисту людей, а щоб захистити себе та узаконити репресії проти українців. Крім того, ворог використовує паспортизацію для подальшої  примусової мобілізації наших людей до лав ворожої армії, а також використання паспортних даних у фальсифікації результатів так званих виборів на тимчасово окупованих територіях України.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни