У Калуші в Сівці оселилася качка мандаринка (Фото+відео)

Мандаринка — птах родини качкових. Самець має яскраве різнобарвне пір’я і чуб на голові, а самиця має сіре пір’я різних відтінків. 21 Березня, 2024, 17:00 Калуш Переглядів: 2655 Різнобарвного птаха побачили калушани. Фото: Олеся Коломієць, Оксана Табачук Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Фотографіями мандаринки поділилася у соцмережі директорка Калуського ліцею ім. Д. Бахматюка Оксана Табачук, інформують “Вікна”.

“А ви знаєте, що в Калуші на річці Сівка оселилася рідкісна червонокнижна качка мандаринка?”, — йдеться у дописі.

Священник Микола Мороз у коментарі зазначив, що мандаринки у Сівці оселилися ще наприкінці 90-х років:

“Вони там оселилися ще з кінця 90х, після того, як “хімія” почала втрачати свої робочі потужності. В тому часі я їх бачив в районі садочку “Чебурашка”. Навіть і зимою, адже Сівка не замерзала”.

Калушанка Катя Солинська також зазначила, що мандаринки у Калуші є давно:

“Ще рік назад бачила нашого місцевого фотографа, який фотографував їх. Так, що оселилась вона тут давно”.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Новини «Вікна» | Калуш (@vikna.kalush.news)

Довідка. Мандаринка — птах родини качкових. Мешкає у Східній Азії, на території Китаю, Кореї, Японії, Тайваню. Вид успішно інтродуковано в Західній Європі, де ці качки повністю натуралізувалися. Часто розводять у парках як декоративного птаха. 

Самець має яскраве різнобарвне пір’я і чуб на голові. Самиця має сіре пір’я різних відтінків. Середня довжина тіла самця — 48 см; самиці — 41 см. Середня вага самця — 0,6 кг; самиці — 0,5 кг.

Популяцію у світі оцінено у 65-66 тис. особин, чисельність має тенденцію до скорочення.

Населяє ліси вздовж гірських річок. Сезон розмноження розпочинається в лютому — березні. Гнізда влаштовує, як правило, у дуплах дерев на різній висоті, інколи до 15 м. Кладка має від 7 до 14 яєць, які самка висиджує протягом 32 днів. Пташенята після вилуплення невдовзі самостійно залишають гніздо, вистрибуючи з дупла.

У китайській, корейській і японській культурах самець і самиця мандаринок вважаються символом нерозлучного подружжя. Їх зображення часто використовуються у традиційному мистецтві.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни