В ISW розповіли, які провокації РФ може здійснити на річницю вторгнення – Новини України

В ISW розповіли, які провокації РФ може здійснити на річницю вторгнення - Новини України

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

РФ на річницю повномасштабного вторгнення в Україну створює умови для військових провокацій біля Чернігівщини та у Молдові. Про це йде мова у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

За даними експертів, військові операції пройдуть під фальшивим прапором. Аналітики  наголосили, що українська розвідка напередодні фіксувала на кордоні в районі Чернігівської області колони російської техніки без розпізнавальних знаків і з окупантами у формі, схожій на “піксель” ЗСУ.

Вважається, що за допомогою провокації Росія спробує примусити Білорусь вступити у війну проти України або скувати сили ЗСУ у вказаній ділянці фронту, щоб послабити оборону на сході, пояснюють експерти.

Інститут вивчення війни також не виключає провокацій в окупованому Придністров’ї, адже напередодні Міноборони РФ звинуватило Україну у нібито підготовці вторгнення в Молдову. Таким чином, наголосили експерти, Кремль намагався перекрутити слова Зеленського, який запропонував військову допомогу Майї Санду в боротьбі з окупантами.

В ISW також вважають, що РФ не буде безпосередньо атакувати Молдову, оскільки для цього у Москви немає військового потенціалу.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни