Три роки пішло намарно. У Калуші вандали знищили зелені насадження

Такий прояв вандалізму є дуже прикрим для працівників комунального підприємства, адже кожен саджанець — це час, кошти і людська праця. 05 Квітня, 2023, 18:00 Калуш Переглядів: 1007 Вандал проїхався автомобілем по щойно висаджених кущах і деревах Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

«На вул. Височанка не встигли посадити декоративні зелені насадження,  як їх уже знищили. Вандали  проїхали автотранспортом  по висаджених насадженнях,  які, на жаль, не підлягають відновленню», — повідомило комунальне підприємство «Калушавтодор» на своїй сторінці в соціальній мережі.

Як розповіла «Вікнам» начальниця дільниці з озеленення «Калушавтодору» Анна Бігун, працівники підприємства висаджували живопліт вздовж дороги у житловому масиві Височанка у п’ятницю, 31 березня. На цьому місці посадили декоративні бирючину, сумах, модрину і ялину. У вівторок, 4 квітня, вони повернулися на вул. Височанка, щоб продовжити роботу, і виявили, що хтось проїхався автомобілем по щойно висаджених кущах і деревах. Пошкоджено 4 дерева і 5 метрів живоплоту. Відновити рослини не вдасться, тому їх викорчують та засадять нові саджанці.

За словами Анни Бігун, такий прояв вандалізму є дуже прикрим для працівників комунального підприємства, адже кожен саджанець — це час, кошти і людська праця. Перед тим, як висадити дерево чи кущ на території громади, працівники впродовж трьох років вирощують їх у спеціальних діжках на території тепличного господарства комунального підприємства: підживлюють, черенкують, пересаджують тощо.

«На жаль, три роки пішло намарно. Таке ставлення — проїхалися і поїхали», — зазначила начальниця дільниці.

Також Анна Бігун підкреслила: місця для висаджування багаторічних рослин вибирають не випадково. Зокрема, перед тим перевіряють, чи немає тут підземних комунікацій: водопроводу, електрокабелю тощо. Так само ретельно готують ґрунт та додають спеціально підготовлений. На вул. Височанка живопліт висадили з дотримання усіх правил і норм: відстань від краю пішохідної доріжки має становити від 0,5 до 0,7 метра, і цю дистанцію було витримано.  

Цього року КП «Калушавтодор» планує висадити 3000 штук саджанців кущів і дерев. Станом на сьогодні висадили близько 10%. Поки не сприяє погода, працівники готують місця для висаджування багаторічних рослин. Крім того, на клумбах цього року висадять 50 тисяч штук розсади квіткових рослин: троянди, хризантеми, чорнобривці тощо.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни