Трембіти, “кікімори” і гігантські маски. Калушем пройшла вертепна хода

Вулицями Калуша пройшла стилізована вертепна хода «Божий сину, зійшли мир на Україну». Із різдвяними атрибутами  та гучною колядою  учасники вертепу несли благу  звістку — про народження Христа. Розпочалося дійство біля ПК «Юність» і завершилося святковим концертом на площі Героїв.   10 Січня, 2023, 15:00 Калуш Переглядів: 183 Розпочалося дійство біля ПК «Юність» і завершилося святковим концертом на площі Героїв.  Фото: Калуська міська рада

У коментарі «Вікнам» ідейна натхненниця заходу, завідувачка культурно-масової роботи палацу культури «Юність» Олена Мазур зазначила, що задум виник після того, як побачила красиві гігантські маски у вертепній ході у Львові.

Шість стилізованих масок, які стали окрасою вертепу, виготовили з картону, пап’є-маше, тканини і пластику художники Леся Пробоїв і Тетяна Яніцька.

 

До дійства долучилися: театри «Сілентіум», «ЛюбАрт», Фаховий коледж культури і мистецтв, калуські освітяни, народний ансамбль пісні й танцю «Прикарпаття» та всі села Калуської громади.

Навчальні заклади виготовляли різдвяні зірки й кожен мав свого звіздаря. Додавали колориту двоє трембітарів, викладачі Калуської дитячої музичної школи Андрій Пукіш та Роман Микуляк. Попереду вертепу в ролі Ангела грав на барабанах учасник зразкового духового оркестру «Золоті сурми» Орест Мудрик.

Персонажів ходи вирішили зробити традиційними, проте додали елементів на сучасний лад, каже Олена Мазур. Звісно, не залишилися поза увагою і незвичні вбрання, які відображають реалії, — маскувальні сітки та «кікімори», які згодом поїдуть на передову. Їх виготовили волонтери з ПК «Юність».

З вітальним словом до присутніх звернулася заступниця міського голови Надія Гуш:

«Дякуємо Збройним силам України за те, що ми стоїмо тут. Дозвольте від усієї нашої команди від міського голови щиро  привітати вас з Різдвом христовим. Дякуємо кожному з вас, калу шани і гості нашого міста за те, що ви робите задля нашої перемоги. Адже ви попри те, що нема світла, що гудуть генератори, — нездоланні, ви продовжуєте плести сітки та продовжуєте волонтерити. Ви, ваші чоловіки та ваші родичі тримають оборону на сході України».

Олена Мазур зазначила, що організувати вертеп було непростою роботою, проте свято вдалося. Організаторка подякувала всім, хто долучився до дійства, зокрема і правоохоронним органам, які подбали про безпеку колядників.

«Це було невтомно, цікаво і яскраво. Ми зуміли подарувати людям трішки нотку свята. Ми тримаємося і нас тримають наші звичаї, наші традиції», — акцентувала Олена Мазур.

Завершилося свято спільним виконанням коляди «Нова радість стала».

Ірина КМІТЬ, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни