Як Роман Буртник після поранення на фронті служить в Івано-Франківському МТЦК та СП

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Facebook/Івано-Франківський центр комплектування та соціальної підтримки

Сержант Роман Буртник на початку повномасштабного вторгнення добровольцем вступив до лав 102 бригади. Після важкого поранення у Запорізькій області боєць він служить в Івано-Франківському міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Його історію розповіли на Facebook-сторінці центру.

Спочатку 75 батальйон, в якому воював Роман Буртник, охороняв один з об’єктів критичної інфраструктури на Івано-Франківщині. Навесні 2022 року його передислокували на позиції поблизу села Малинівка Пологівського району Запорізької області.

Роман Буртник на початку повномасштабного вторгнення добровольцем вступив до лав 102 бригади. Фото: Facebook/Івано-Франківський центр комплектування та соціальної підтримки

"Більш досвідчені побратими, які мали досвід попередньої служби, проводили інструктажі та навчання для новобранців. Безпосередньо на позиціях зіткнулися з шаленими обстрілами, які практично щодня тривали з 5 ранку до 8 вечора", — йдеться у дописі.

Коли Роман отримав баротравму важкого ступеня, його через два дні евакуювали спочатку в Гуляйполе, потім — в Запоріжжя, а далі — у госпіталь у Дніпрі, де після лікування боєць отримав статус обмежено придатного. Зі серпня 2023 року він служить водієм-телефоністом роти охорони в Івано-Франківському міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Роман Буртник визнає, що в бою страшно всім, але страх долається, коли бачиш перед собою російського військового. Фото: Facebook/Івано-Франківський центр комплектування та соціальної підтримки

"Земляків, які ухиляються від мобілізації, Роман не розуміє, адже де вони збираються жити, якщо і на прикарпатську землю прийде ворог? Як планують захищати своїх батьків, дітей, дружин? Тікати через річки й топитися — це не вихід", — пишуть у пресслужбі в Івано-Франківського ОТЦК та СП.

Роман Буртник визнає, що в бою страшно всім, але страх долається, коли бачиш перед собою російського військового. Боєць вважає, що тоді "вмикається інстинкт самозбереження". І це допомагає пережити штурми й правильно діяти.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни