Терплять побої і знущання: волонтери пояснили, чому у Франківську потрібен “Дім матері і дитини” (фото) – Новини Галича

Засновниця благодійного фонду “Час добра та милосердя” Валерія Кушніренко розповіла у мережі кілька реальних історій з життя прикарпаток, які звернулися до їньої організації по допомогу.

Жінки, як пояснює Валерія, роками потерпали від домашнього насильства, пише Галицький кореспондент.

“Наталя обстригла своє волосся, щоб продати і мати за що купити їсти бодай на кілька днів. Вона втекла в нікуди, бо більше не могла. 15 років прожила у пеклі власної хати, терпіла побої і знущання від чоловіка“, – йдеться у повідомленні.

Геть юну Любу чоловік-тиран, пише волонтерка, ув’язнив у хаті, бив, принижував, повісив на неї свої кредити. Бідолаха забула, що таке усміхатися.

“Наталю, маму шести діток, так гамселив чоловік, що іноді її навіть ніхто не міг впізнати в селі. Зламана щелепа, синці по всьому тілу… У їхнього синочка Андрійка відмовили обидві нирки, має серцеву недостатність. Батькові це фіолетово”, – додає Валерія.

Чому всі ці жінки так довго терпіли насилля? Бо не мали де дітися. Уявіть – таке часто буває: ти сам самісінький у всьому світі. А якщо ще й дитина хвора, тим паче стаєш нікому не потрібен.

Були і такі жінки, каже волонтерка, які опинилися на вулиці, коли підходив час народжувати, і ті, які лишилися з немовлям без даху над головою, бо чоловіка заарештували, а за квартиру нема чим платити.

“Усім цим жінкам ми допомагали оклигати: орендували квартиру, підтримали одягом і продуктами, допомогли з працевлаштуванням. Вони потрохи звикали як це – жити в спокої, тиші і безпеці”, – пише Валерія.

Зараз волонтери опікуються трьома жінками, які постраждали від насилля, дали їм прихисток. Але такі звернення про допомогу надходять постійно.

Ви навіть не уявляєте, як боляче вислуховувати їхні історії і розуміти, що просто не маєш змоги витягнути з пекла. Аби орендувати квартири для всіх, потрібні значні суми. При чому регулярно. Саме тому настільки важливий “Дім матері і дитини”, де певний час мешкатимуть жінки з дітьми, які опинилися в кризових ситуаціях. Матері тут будуть отримувати комплексну допомогу, буде робота з психологом і педагогами, медиками та юристами. Кінцева мета у тому, щоб мама самостійно змогла піклуватися про своїх діток та жити без страху за завтрашній день”, – пояснює жінка.

Цей проєкт ще два роки тому був просто мрією волонтерів. Але завдяки власникам ІТ-компанії VITech ця мрія вже має дах, поштукатурені стіни, вікна, свою свердловину, недавно провели світло. Будинок у Загвізді має три поверхи і горище. Коло будинку є 14 соток землі, там хочемо облаштувати дитячий майданчик.

На черзі внутрішні і зовнішні ремонтні роботи, утеплення, розкидання електрики по будинку, сантехніка.

Попереду ще багато роботи, але ми впевнені, що все вдасться. Однак самим, без підтримки людей, активістам точно не впоратися.

 • Підтримати проєкт можна не лише грошима, але й матеріалами, послугами.

  Фінансово допомогти можна за реквізитами:

  Карта ключ #Приват_банк -5169330522151635, Кушніренко Валерія,

  Обов’язково в призначенні платежу вказувати “Дім для матері та дитини “

  Рахунок IBAN UA313366770000026005052549009, EGRPOU – 42732425

  Найменування отримувача – Благодійна організація “Час добра та милосердя”

  Монобанк – 5375414112761290

  PayPal – [email protected] (позначка -“Дім для матері та дитини “).

  Читайте також: Намотував волосся і бив до стіни: франківські волонтери допомогли жінці з сином, які втекли від батька-тирана (фото)

 • Категорії: Життя, НовиниПомічено: волонтери, домашнє насильство, час добра і милосердя

  "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни