США закликали Китай визначитися, чи хочуть вони допомагати РФ вбивати українців – Новини України

США закликали Китай визначитися, чи хочуть вони допомагати РФ вбивати українців - Новини України

За рішення про можливі постачання зброї Росії Китай має визначитися, чи готовий він стати на бік росіян, підтримавши агресію проти України. Про це заявив представник Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Сполучених Штатів Джона Кірбі в інтерв’ю ” Голосу Америки”.

– Китаю належить зробити вибір. Чи дійсно він хоче стати на бік президента Росії Путіна? Чи справді він хоче допомогти пану Путіну у вбивстві невинних українців? Тому що саме так виглядав би такий крок, – заявив Кірбі.

За його словами, передача зброї Росії може завдати удару за становищем Китаю в міжнародному співтоваристві.

– Китаю належить зробити вибір. Президент Сі Цзіньпін має зробити вибір. І ми наполегливо закликали його зробити правильний вибір, не полегшувати Путіну вбивство невинних українців, – зазначив він.

Напередодні МЗС Китаю оприлюднили так званий “мирний план”, в якому представлені ідеї КНР щодо врегулювання війни Росії проти України. Він містить 12 пунктів, серед яких припинення військових дій, поновлення мирних переговорів, припинення “односторонніх санкцій” та забезпечення безпеки атомних електростанцій. Президент Володимир Зеленський заявив, що назвати “мирним” цей план він не може, але факт того, що Китай заговорив про Україну, є позитивним сигналом.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни