Що потрібно робити, щоб кров не була густою – Новини Галича

За даними ВООЗ, близько 40% людей мають загущену кров та ризик ускладнень, пов’язаних з цим станом. Важливо вчасно скоригувати спосіб життя та почати профілактику чи лікування. Це дозволить уникнути серйозних захворювань, нормалізувати самопочуття та повернутися до звичайного життя. Що потрібно робити та їсти, щоб зменшити густину крові, детально розберемо в статті.

646b8097e4db0.webp

Перше правило – звернутися до лікаря

Коли кров занадто згущується, виникає типова симптоматика:

 • підвищена сонливість та апатичність;
 • швидка втомлюваність;
 • погіршення пам’яті;
 • відчуття оніміння, «змерзлості» кінцівок;
 • прискорення серцебиття та задишка навіть у спокійному стані.

Якщо відчуваєте схожу симптоматику, варто звернутися за консультацією та призначенням лікування до лікаря.

 • Спеціаліст проведе необхідний огляд: виміряє артеріальний тиск, зробить ЕКГ, направить на додаткові аналізи та інструментальні обстеження.
 • Після отримання висновків та встановлення діагнозу може призначатися медикаментозне лікування. Сучасні виробники пропонують безпечні та якісні препарати для розрідження крові. Вони допомагають зробити кров менш густою, щоб вона могла легше проходити через судинний просвіт.

Щоб зафіксувати стабільне самопочуття та максимальну ефективність медикаментозної терапії, важливо скоригувати власний спосіб життя.

5 рекомендацій спеціалістів, як зробити кров менш густою

Крім хронічних захворювань та гострих станів, причинами згущення крові можуть бути нездорові звички. Щоб знизити ризик утворення тромбів, можна додати у свій щоденний розпорядок дня кілька правил здорового способу життя.

646b80984ef86.webp

 1. Пийте достатньо чистої води – це найкорисніша рідина для людини. Спеціалісти рекомендують щоденну норму в розрахунку 30 мл на 1 кг ваги людини. Але потрібно орієнтуватися на власне самопочуття. Важливо відрізняти спрагу від голоду: якщо відчуваєте бажання поїсти, випийте спочатку пів склянки води. Якщо голод не пройшов – значить дійсно пора пообідати.
 2. Дотримуйтеся правила «здорової тарілки». Половину кожного прийому їжі мають становити овочі та фрукти, бо денна норма цих продуктів складає 400 г. Вживання достатньої кількості клітковини, вітамінів та мінералів сприяє нормалізації ваги та метаболізму, що позитивно відображається на кровотоку.
 3. Нормалізуйте вживання солі (до 5 г на добу) та цукру (до 50 г на добу). Звертайте увагу на склад продуктів, вибираючи максимально природні та корисні варіанти. Тривале вживання фастфуду, солодощів, смаженої та жирної їжі підвищує кардіоризики.
 4. Не існує безпечної дози алкоголю. Його щоденне вживання, як і паління, варто суворо обмежити.
 5. Змініть гіподинамію на активність. Щоденні вправи чи прогулянки тривалістю 30–60 хвилин допоможуть покращити самопочуття та нормалізувати тиск.

Коректне лікування, активності та раціональне харчування дозволяють жити повноцінне життя, наповнене приємними емоціями.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни