Сейм Латвії обрав новим президентом країни главу МЗС Едгарса Рінкевичса – Новини України

Сейм Латвії обрав новим президентом країни главу МЗС Едгарса Рінкевичса - Новини України

Фото: facebook.com/Jekaba11

Новим президентом Латвії обрали Едгарса Рінкевичса, який був міністром закордонних справ із 2011 року. 49-річний Рінкевичс переміг у третьому ранку голосування, повідомили на сайті Сейму Латвії вдень у середу, 31 травня.

Згідно з конституцією, президент Латвії обирається не менше ніж 51 голосами. Ні в першому, ні в другому турі Едгарсу Рінкевичсу не вдалося набрати необхідного для обрання числа голосів. У третьому турі кандидатуру глави МЗС підтримали 52 депутати.

– Для мене велика честь бути обраним Президентом Латвійської Республіки, я зроблю все можливе, щоби добре служити народу Латвії. Дякую депутатам за довіру, – написав Едгарс Рінкевичс у твіттері.

Чинний президент Латвії Егілс Левітс привітав майбутнього главу держави. Він “впевнений, що Латвія в найближчі чотири роки буде в надійних руках”, а також побажав удачі.

67-річний Егілс Левітс обіймає посаду президента Латвії з 8 липня 2019 року і не став балотуватися на другий термін.

Президент Латвії обирається Сеймом абсолютною більшістю голосів терміном чотири роки. Едгарса Рінкевичса висунула прем’єрська партія “Нова Єдність”. Рінкевичс народився в Юрмалі 1973 року. У 2014 році він здійснив камінг-аут і став першим політиком Латвії, який визнав свою гомосексуальну орієнтацію.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни