СБУ затримала двох приватних детективів

СБУ затримала двох приватних детективів

Фото: СБУ Зловмисників затримали під час одержання ними грошей за папку з даними про жителя Києва

Спецслужба перевіряє інформацію щодо можливого продажу конфіденційної інформації до Росії.

Правоохоронці затримали у Києві двох приватних детективів, які продавали інформацію із закритих баз даних державних установ. Про це повідомляє СБУ в суботу, 13 травня.

За даними слідства, незаконну діяльність організував колишній слідчий одного з райвідділів міліції Києва. Чоловік відмовився проходити атестацію у лави поліції і у 2015 році звільнився з правоохоронних органів. Згодом він спільно зі знайомим створив приватне детективне агентство.

Під виглядом легального бізнесу вони збирали для своїх клієнтів конфіденційну інформацію про інших громадян, у тому числі діставали дані, які зберігаються у державних реєстрах. Для цього зловмисники використовували власні зв’язки серед чиновників і правоохоронців.

Вартість досьє на одну людину сягала від 800 до 2,6 тис. доларів. Сума залежала від обсягу персональних даних і терміновості замовлення.

Так, наприклад, до розгорнутих анкет, окрім паспортних даних громадян, входила інформація про номери їхніх телефонів та автомобілів, а також відомості про перетин кордону і вчинення адміністративних правопорушень.

Співробітники СБУ затримали зловмисників під час одержання ними другої частини грошей за папку з даними про жителя столиці.

Під час обшуків за адресами проживання фігурантів виявлено мобільні телефони та комп’ютери із доказами протиправної діяльності. Затриманим повідомили про підозру за статею про несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом (ч.2 ст.361-2 КК України).

Зараз перевіряється інформація щодо можливого продажу конфіденційної інформації до Росії.

Раніше СБУ викрили у Києві поплічника колаборантки Тетяни Монтян. Зловмисник допомагав їй “розкручувати” проросійський Telegram-канал.

Також СБУ встановила, що ділки з Полтавщини постачали до Росії обладнання для виробництва комплексів ЗРК С-300.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни