СБУ перехопила аудіо, в якому підверджується, що Каховську ГЕС підірвала диверсійна група росіян – Новини України

СБУ перехопила аудіо, в якому підверджується, що Каховську ГЕС підірвала диверсійна група росіян - Новини України

Фото: Getty Images

Росіяни планували шантажувати Україну підривом дамби і влаштували техногенну катастрофу на півдні нашої держави. Як повідомляється в пресслужбі Служби безпеки України (СБУ), про це окупанти розповідають один одному у перехопленій телефонній розмові.

– Там не они (українська сторона. – Прим.) долбанули. Там наша диверсионная группа. Они хотели типа этой дамбой пугать. Пошло не по плану, а больше, чем они планировали, – розповідає російський військовий.

Він також розказав про наслідки катастрофи, які намагаються приховати у РФ: підвищення рівня води, затоплення територій та руйнування.

СБУ наразі відкрила кримінальне провадження за фактом воєнного злочину РФ. У відомстві додали, що РФ, підірвавши греблю Каховської ГЕС, «остаточно довела, що є загрозою для всього цивілізованого світу».

–  Адже лише справжня держава-терорист може влаштувати техногенну й екологічну катастрофу такого рівня. І вона обов’язково за це відповість – і на полі бою, і в міжнародних судах. Наше завдання – притягнути до відповідальності не лише верхівку путінського режиму, але й рядових виконавців злочинів, – наголосив Голова СБУ Василь Малюк.

Розслідування розпочато за двома статтями Кримінального кодексу – ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) і ст. 441 (екоцид).

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни