Різдвяну драницю з Саджавки хочуть внести до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини

Як тільки приходить Різдво, у Саджавці на Коломийщині Івано-Франківської області оживає унікальна ряздвяна традиція — драниця. 05 Січня, 2023, 11:30 Прикарпаття Переглядів: 296 Мотиви драничних колядок перегукуються із древніми дохристиянськими

Такого дійства справді більше ніде не побачиш, — переконує голова Коломийської громади Богдан Станіславський.

“У Саджавці дуже цінують цей звичай не тільки старші люди, але й молодь. Вони бережуть його, передають із покоління у покоління, щоб він у жодному випадку не забувся. Наша громада пишається тим, що маємо людей, які так поважають свої традиції. Ми також прагнемо зберегти цей звичай. А ще — показати його всій Україні. Тому управління культури та туризму подало драницю на внесення до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини”, — йдеться в повідомленні.

Мотиви драничних колядок перегукуються із древніми дохристиянськими. Як би там не було, але це час, коли молоді парубки збираються гуртами і йдуть до дівчат колядувати під гучну живу музику аж до ранку. В цю ніч кожна закохана дівчина з нетерпінням чекає, аби стати “самою ґречною”, коли під її вікном почуються звуки бум-бум-бум і хлопці заспівають “Ой чи дома-дома?!”… А кожен файний порєдний парубок в Саджавці знає, що привести “драницю” своїй коханій дівчині то є дуже файно.

Драниця заслуговує стати відомою та захищеною державою, зауважує голова громади.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни