Реформувати чи ліквідувати: Резніков розповів про долю військових кафедр

Про це розповів очільник Міністерства оборони України. І зауважив, що культура військової професії має стати трендом. 07 Березня, 2023, 10:30 Україна Переглядів: 273 Резніков розповів, що треба робити з військовими кафедрам Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

В Міністерстві оборони України вважають, що в українських вишах треба зберегти військові кафедри, однак думати про їхню спеціалізацію.

Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв’ю Liga.net.

Міністр переконаний, що навпаки в Україні культура військової професії має стати трендом:

“Можливо, строкова служба нам більше не потрібна. Але кожна молода людина в 18 років починає проходити спеціальні курси підготовки: медицина, стрільба, окопи, злагодження. Далі навчається на кого хоче, але раз на рік проходить місячні курси за спеціалізацією. Хочеш бути кулеметником – розвивайся як кулеметник. Хочеш бути оператором дронів – давай”.

Посадовець також вважає, в Україні має розвиватися “культура тирів”:

“Ходити в тир – ця культура має бути. Мають працювати тири, щоб всі вміли вправно користуватись вогнепальною зброєю. Потрібно завершити реформу, і офіційно зареєстрована вогнепальна зброя має бути у населення, звісно, з проходженням перевірок у психіатра, нарколога та правоохоронних органах”.

Олексій Резніков переконаний, що українцям треба готуватись до зміни в правовому плані та в культурі поведінки після перемоги:

“На жаль, фізично ворожа країна, яка є нашим сусідом, не полетить в космос. Навіть з усіма витворами Ілона Маска. І вона буде мріяти про реванш. Тому єдина запорука неповторення такого вторгнення – це потужний сектор сил безпеки та оборони, а також зрозуміла концепція армії резервістів. В такий спосіб живе Швейцарія.

Коли ворог буде знати, що кожен повнолітній українець може дістати з-під ліжка автомат і чинити опір, він 10 разів подумає”.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни